۱۵ نکته برای مقابله با قلدری

۱۵ نکته برای مقابله با قلدری

مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که به کودک خود اعتماد به نفس دهید. فرزندتان باید اطمینان حاصل کند که توانایی مقابله با قلدری و عواقب آن را دارد.

بنابراین، به جای اینکه به او بگویید چه کاری باید انجام دهد، می توانید از او بپرسید که “چگونه می خواهد ما با این موضوع کنار بیایید؟” مهم است که در تصمیم گیری ها از او نظر بخواهید و به او اعتماد به نفس کافی را بدهید.

قلدری

دومین نکته مهم این است که قلدری دیگران به این معنی نیست که ضعیف است. البته توصیه نمی شود که والدین کودک را به تقابل جسمانی وادار کنند.

۱ – مکالمه را شروع کنید

مهم است که از او سوال بپرسید، اما در عین حال به او فشار وارد نکنید و اجازه دهید که پاسخ ندهد و هنوز برای صحبت کردن احساس اعتماد به نفس نداشته باشد، بنابراین اجازه دهید فرزندتان بدون وقفه احساسات خود را بیان کند.

۲ – آرامش خود را حفظ کنید

برای اینکه امنیت را به فرزندتان منتقل کنید، او را به خاطر اتفاقی که می افتد سرزنش نکنید و در حالتی آرامش خود را حفظ کنید.

۳- به او بفهمانید که ضعیف نیست

همان طور که قلدر قوی نیست، کودک شما نیز ضعیف نیست. یعنی هیچ کدام برنده چیزی نمی شوند. به او اطمینان دهید که ضعیف نیست و اعتماد به نفس او را تشویق کنید.

۴- فرزندتان را تشویق کنید که از خودش مطمئن شود.

اطمینان کافی را به فرزند خود دهید که مشکلی ندارد و نیازی نیست خود را مقصر بداند.

۵- اجازه ندهید موضوع قلدری بر زندگی فرزندتان مسلط شود

مهم است که شما از آنچه اتفاق می افتد آگاه باشید. می توانید او را تشویق کنید که به گروه ها یا فعالیت هایی مانند بازیگری یا دفاع شخصی بپیوندد. این به ایجاد اعتماد و پیدا کردن دوستان جدید کمک می کند.

۶ – کمی سختگیری کنید

یک توصیه در این زمینه این است که در مورد مسائل کمتر مهم زندگی مانند مرتب نگه داشتن اتاق، کمی سخت گیری کمتری داشته باشید. نگرش بسیار شدید یا سختگیرانه والدین به طور کلی به کودک این پیام را می دهد که آنها کارها را درست انجام نمی دهند و این کار را دشوار می کند. مهم است که در مهم ترین مسائل محکم بمانید.

۷ – اگر فرزند شما هنوز نمی خواهد صحبت کند، به دنبال صحبت با دوستان یا همسالانش باشید.

برای گرفتن بهترین تصمیم و کمک به فرزندتان مهم است که در مورد آنچه اتفاق می افتد روشن باشید و تمام جزئیات را بدانید. به طور منظم در مورد مدرسه، دوستی های آن ها و هر چیزی که ممکن است آن ها را ناراحت کند صحبت کنید.

۸- به کودک خود توصیه نکنید که او را بزند یا توهین کند.

این کار فقط باعث افزایش استرس و اضطراب در کودک شما می شود به هیچ عنون کودک خود را تشویق نکنید که به دیگران آسیب وارد کند حتی اگر برای دفاع از خود باشد.

۹ – درگیر کردن مدرسه مهم است

معلمان و حتی همسالان فرزند می توانند به شما کمک کنند تا به مشکلات کودک خود خاتمه دهید، شاید لازم باشد که به والدین کودکان دیگر نیز حرف بزنید.

۱۰ – به فرزند خود توصیه کنید که با دوستان مورد اعتماد خود بماند

و از مکان های مساعد برای قلدری اجتناب کنید. مهم است که روشی موثر برای مقابله با حملات را به او آموزش دهید.

۱۱ – صبور باشید

اما همچنین از اعمال فشار بر مدرسه دست برندارید تا با هم به راه حلی برای مشکلات کودک خود دستیابید.

 1. پیشرفت را تحسین کنید

وقتی فرزندتان به شما می گوید که چگونه آزار دیده است، به او بگویید که به او افتخار می کنید. اگر شاهد ایستادن کودک دیگری در پارک در مقابل یک فرد قلدر هستید، کودک خود را تشویق کنید تا بتواند این رویکرد را دنبال کند.

 1. جو مثبت خانواده را پرورش دهید

زندگی خانوادگی شما آشفته و نامنظم است یا سازمان یافته و قابل پیش بینی می باشد؟ آیا بزرگسالان از نوع روابطی که امیدوارند فرزندانشان داشته باشند الگو می گیرند؟ آیا همه احساس احترام می کنند و مرزهای شخصی سالمی دارند؟ آیا انتظارات برای رشد کودکان مناسب بوده یا خیلی زیاد یا خیلی پایین است؟

همه افراد خانواده به احساس قدرت نیاز دارند، آیا اعضای خانواده شما از طریق مذاکرات منطقی و متناسب با سن و حل مسئله عمل می کنند؟ محققان به طور فزاینده ای دریافته اند که خواهر و برادر تأثیر زیادی بر یکدیگر دارند. کودکانی که درگیر قلدری خواهر و برادر (در هر نقشی) هستند، بیشتر درگیر قلدری در خارج از خانه می شوند.

 1. ایجاد مهارت های اجتماعی و عاطفی

توقف قلدری ممکن است دشوار باشد، این کار با ایجاد فرهنگ های مثبت کلی مدرسه شروع می شود و به معنای انجام اقدامات مشخص برای حمایت از پذیرش، تقویت همکاری، ایجاد ارتباط با بچه‌ها و تسهیل ارتباط بین دانش‌آموزان است.

 1. کمک از مشاور

حتما برای جلوگیری مشکلات از مشاور کمک بگیرید. مشاور کودک به فرزند شما کمک می کند تا مشکلات کم تر شما را درگیر کند و در آینده کم تر درگیر اختلالات روانی شود.

علائم قلدری در مدرسه

اگر کودک شما مورد آزار و اذیت قرار می گیرد، ممکن است متوجه علائم زیر شوید:

 • بریدگی ، کبودی و آثار روی پوست آن ها
 • لباس های مدرسه پاره یا لک شده
 • “از دست دادن” وسایل در مدرسه
 • کناره گیری از دیگران
 • اجتناب از موقعیت های مدرسه یا اجتماعی
 • احساس استرس، اضطراب و افسردگی
 • از دست دادن یا افزایش اشتها
 • مشکل خواب، سردرد و معده درد

قلدری چگونه بر آینده کودک تاثیر می گذارد

 1. قربانیان در بزرگسالی نسبت به قلدرها موفق تر بوده اما سلامت کم تری دارند

به طور کلی، کودکان قربانی نسبت به کودکانی که آن ها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند بهتر عمل می‌کنند. پول بیشتری به دست آوردند، دوستان بیشتری داشتند و احتمال اینکه به جرمی محکوم شوند بسیار بسیار کمتر می باشد. اما با این حال آن ها بدتر از کسانی می باشد که اصلا مورد آزار و اذیت قرار نمی گرفتند.

 1. قلدری برای کسانی که هم قلدر و هم قربانی بودند بسیار سمی می باشد. قلدری در مدرسه بدترین پیامدهای سلامتی را در بزرگسالی برای هر دو طرف در بر دارد.

قلدرها ممکن است در بزرگسالی بیشتر درگیر رفتارهای مخاطره آمیز یا غیرقانونی باشند. احتمال بیشتری دارد که این افراد به جرم جنایات و سوء مصرف مواد مخدر محکوم شده و در واقع نسبت به قربانیان خود فقیرتر و تنهاتر شوند.

منبع : ۱۵ نکته برای مقابله با قلدری

پوشش همسر| حل اختلاف نظر در مورد حجاب

پوشش همسر| حل اختلاف نظر در مورد حجاب

اختلاف بر سر پوشش همسر همواره یکی از مشکلات زوجین به خصوص زوجین جوان بوده است و عدم تفاهم در آن موجب بروز مشکلات بعدی می شود.

اختلاف نظر درباره پوشش یکدیگر به این دلیل است که اعتقادات در هر خانواده ای بنا بر نوع شخصیت آن ها متفاوت است. در بعضی خانواده ها حجاب بانوان کمی آزادتر از خانواده های دیگر است و در بعضی دیگر پوشش مذهبی تری دارند. بعضی نیز نسبت به رعایت کردن حجاب یا رعایت نکردن آن بی اهمیت هستند.

دستورالعمل توافق کردن با موضوعیت پوشش همسر وحجاب

۱) توافق کردن در مرحله پیش از ازدواج

توصیه ی اکثر مشاوران این است که قبل از این که به صورت رسمی ازدواج کنید درباره نحوه حجاب خود توافق کنید. اگر هر دوی شما نسبت به پوشش یکدیگر انتقاد و یا حتی اعتراض دارید در همین مرحله آن را به دور از تعارف بیان کنید تا جلوی اختلافات بعدی را هم بگیرید.

بهتر است در این باره شفاف و واضح صحبت کنید. اگر این موضوع آن قدر برای شما مهم است که ذهن شما را به خود مشغول ساخته بنابراین صحبت کردن درباره آن خجالتی ندارد. اگر مردی نسبت به نحوه استفاده همسرش از زیورآلات لوازم آرایش یا بعضی از لباس های خاص اعتراض دارد باید در همین مرحله و کاملا واضح آن را بیان کند و از درگیری های آینده خودداری کند.

ثبات عقیده و پایبندی به تعهدات

بسیاری از زوجین جوان پیش از ازدواج نسبت به پوشش خود یا همسرشان توافق می کنند و چندی بعد نظر خود را عوض می کنند بنابراین نمی توانند به یک نظر کلی برسند. همسران چنین افرادی دائما سردرگم هستند و نمی دانند برای راضی کردن همسر خود باید چه نوع می پوششی داشته باشند بنابراین پرخاشگری و بالا گرفتن اختلاف شدت می گیرد.

چنین مشکلاتی نیاز مبرم به جلسات زوج درمانی دارد اما با اندکی دقت می توانید این ویژگی را در شخصیت فرد پیدا کنید. رفتار او با خانواده اش اظهارات اطرافیان درباره تغییر عقاید او نسبت به گذشته و غیره نشان می دهد وی فردی ثابت قدم است یا خیر.

واکنش صحیح در مقابل چنین اختلافاتی

بعضی وقت ها بروز اختلاف نظر اهمیت کمی دارد و نمی توان از آن به عنوان یک مشکل اساسی و حل نشدنی یاد کرد. تنها کافی است از پرخاشگری و جبهه گرفتن کاملا خودداری کنید. اگر شما نیز نسبت به نظرات همسرتان محترمانه و منطقی رفتار کنید بعدها او نیز یاد می گیرد رفتارش را منطقی و محترمانه کند.

اگر نسبت به اعتراضات همسرتان واکنش های هیجانی و لحظه ای نشان دهید آتش اختلاف را شعله ور تر می کنید و چندین پله از حل شدن اختلافات فاصله می گیرید.

وفادار بودن به تعهدات پیش از ازدواج

همان اندازه که ثابت قدم بودن در ازدواج اهمیت زیادی دارد پایبند بودن نسبت به تعهدات هم به شما یاری می کند تا مشکلات مختلف بعد از ازدواج را حل و فصل کنید.

اگر با همدیگر توافقی کرده بودید و امروز آن را نقض کردید بهتر است کمی منطقی باشید و نسبت به آن تجدید نظر کنید. شما یک انسان بالغ هستید و در برابر تعهداتی که پیش تر داده اید مسئول هستید.

اگر عقاید مذهبی را قبول ندارم چطور به خواستگارم بگویم؟

اگر پارتنری دارید که خانواده مذهبی دارد و مدعی می شود که شما را با حجاب فعلیتان دوست دارد و شما را مجبور نخواهد کرد که تغییر کنید. چه تضمینی وجود دارد که خانواده او نیز با نحوه حجاب شما کنار بیایند.

باید بپذیرید که تنها رضایت خواستگار شما اهمیت ندارد و رضایت خانواده او نیز در این باره بسیار مهم و حیاتی است که در کمال تاسف در بیشتر مواقع این اتفاق نمی افتد و خانواده همسر از عروس خود گله دارند که چرا به قوانین خانواده ما بی حرمتی می کند. همه ی این اعتراض ها در زندگی مشترک زوجین نیز تاثیر گذار است و آن دو را نسبت به هم دور خواهد کرد.

در برخی مواقع نیز پسر که در تب و تاب عشق است با نحوه حجاب همسر خود کنار می آید اما کمی که می گذرد و ازتب و تاب رابطه شان کاسته می شود به همسر خود درباره پوشش او اعتراض می کند و یا حتی ممکن است همسرش را از جمع های خانوادگیشان مخفی کند.

بهتر است وقتی از همان اول تفاوت فاحشی از پارتنر خود می بیند در این باره با او صحبت کنید و آینده را پیش بینی کنید. اگر فکر می کنید نمی توانید در آینده تفاهمی داشته باشید پس بهتر است از وقوع یک ازدواج سراسر مشکل و تنش جلوگیری کنید.

همسرم پوشش مقبولی ندارد اما چگونه بگویم که ناراحت نشود؟

تصور کنید با همسرتان به یک جمع خانوادگی دعوت شده اید و خانواده شما از نظر پوشش کاملا محجبه هستند اما همسر شما  پوشش نسبتا آزادی برای حاضر شدن انتخاب کرده است. قطعا با دیدن استایل او عصبانی می شوید و به او نحوه پوشش خانواده خود را یادآوری می کنید.

این واکنش شما باعث ناراحتی و دلخوری همسرتان می شود و او را کاملا برعکس نسبت به حجاب خانواده شما منزجر می کند. پس متقابلا پا به پای شما شروع به داد و فریاد می کند و در نهایت به نتیجه ای نخواهید رسید.

باید خود را کاملا کنترل کنید و منطقی باشید!

همسر شما حق دارد عقاید و نوع پوشش خود را داشته باشد. اگر از نحوه پوشش او ناراضی هستید بهتر است این موضوع را به آرامی و همراه با دلیل و منطق به او یادآوری کنید.

اگر او متوجه شود که شما نسبت به پوشش او ناراحت هستید درصدد می افتد تا حداقل درباره پوشش خود تجدید نظر کند. وقتی او را متهم کنید او نیز شروع به تهاجم و داد و فریاد می کند و در نهایت از یکدیگر منزجز تر از پیش می شوید.

دست از زور گویی بردارید

شما قبل از ازدواج پوشش همسر خود را دیده بودید و او را با همین پوشش پسندیده بودید. پس نمی توانید امروز او را بابت پوشش و حجابش سرزنش کنید.

بهتر است تفاوت هایتان را بپذیرید

هیچ انسانی نمی تواند غیر از چیزی که هست رفتار کند. شاید همسر شما بپذیرد پوشش خود را تغییر دهد و بیشتر مطابق میل شما جواب داشته باشد اما اگر این موضوع را نپذیرفت نمی توانید او را مجبور به تغییر حجابش کنید.

از یک زوج درمانگر یاری بخواهید

اگر نتوانستید با مذاکره کردن و گفت و گو مشکل خود را حل کنید سعی نکنید بحث را به خانواده ها بکشانید زیرا در این صورت بحثی که توسط آنان شروع می شود به دست آنان نیز خاتمه می یابد. سو گیری نسبت به عروس یا داماد باعث می شود جانب حق نادیده گرفته شود و هر یک از اعضای خانواده ناخودآگاه از فرزند خود دفاع کنند.

در این مواقع بهتر است با یک زوج درمانگر مسئله خود را در میان بگذارید تا به شما یک راه حل درست و منطقی و به دور از حب و بغض و طرفداری از فرد خاص ارائه دهد.

با همسری که مدام به حجاب من تذکر می دهد چگونه رفتار کنم؟

اگر همسرتان کاملا منطقی و منصفانه نسبت به پوشش شما اعتراض کرد و نظر خود را بیان کرد سعی کنید شما نیز منصفانه نظر خود را به او اعلام کنید ولی اگر او سعی داشت با تمسخر و غیر منطقی نظر خود را به شما بقبولاند کاملا آرام به او متذکر شوید که این نوع انتقاد و برخورد به هیچ عنوان صحیح نیست. اگر در آخر به نتیجه ای نرسیدید مشکل خود را نزد یک زوج درمانگر خبره ببرید و حل مشکل را به او بسپارید.

دلیل اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

برای جلوگیری از پیش آمدن اتفاقات احتمالی توصیه می کنیم تا قبل از تصمیم گیری درباره ی ازدواج حتما به زوج درمانگر مراجعه کنید و از او بخواهید تا به شما راهکارهایی برای نحوه برخورد صحیح با چنین موقعیت هایی معرفی کند.

یک زوج درمانگر قبل از هر چیزی از هر دوی زوجین تست برای سنجش شخصیت آنان استفاده می کند تا به شخصیت واقعی آنان برسد و با توجه به نوع شخصیت آنان راهکار ارائه کند.

کلام آخر

زوجین در زندگی مشترک لازم است تفاهم داشته باشند. تفاهم بر سر مسئله حجاب نیز از این قائده مستثنی نیست و باید نسبت به آن تفاهمی نسبی داشته باشید. اگر این مسئله را در دوران پیش از ازدواج نادیده بگیرید. بعد ها به مشکلات زیادی برخواهید خورد.

اگر در برهه ای از زندگی نسبت به حجاب با همسر خود اختلاف نظر پیدا کردید بدون تمسخر و فحاشی نظرتان را بگویید و از او نیز بخواهید با آرامش و منطقی نظر خود را بگوید. اگر مذاکره کردن شما نتیجه داد نشان دهنده این است که هر دوی شما به بلوغ عاطفی رسیده اید اما اگر به نتیجه ای نرسیدید وقت مراجعه به زوج درمانگر است.

منبع : پوشش همسر| حل اختلاف نظر در مورد حجاب

صحبت های تلفنی دوران نامزدی| آموزش های دوران نامزدی

در دوران نامزدی چه حرفهایی بزنیم. درمان کم حرفی در دوران نامزدی. در این مقاله چندین راه برای صحبت های تلفنی دوران نامزدی آورده شده است که به درد شما می خورد:

 • مراقب لحن خود باشید، نحوه صدای شما بسیار بیشتر از آنچه می گویید اهمیت دارد. لحن قوی (نه بلند) با اعتماد به نفس باعث ایجاد اعتماد و علاقه می شود. صدای نامطمئن و مردد اینطور نیست با صدای خود باعث شوید که همسر آینده تان به شما اعتماد بیش تری پیدا کند.
 • عجله نکن. صحبت سریع می تواند غیر صادقانه به نظر برسد. تند صحبت کردن همچنین نشان دهنده اضطراب و ناراحتی است. بدتر از آن، وقتی خیلی سریع صحبت می کنید، همسرتان متوجه حرف های شما نمی شود و ممکن است باعث سوء تفاهم شود.
 • اصیل باشید. اگر کلمات، لحن، سرعت و نگرش شما با هم هماهنگ نباشند، اعتبار خود را از دست می دهید. هر فکری را که مستقیماً با آنچه می گویید مرتبط نیست کنار بگذارید و از گفتن احساسات واقعی خود به نامزد خود نترسید.
 • کنجکاو باشید. اجازه دهید کنجکاوی واقعی شما در مورد نیازها، چالش ها و نگرش های نامزدتان مکالمه را پیش ببرد. به سوال پرسیدن ادامه دهید تا نامزدتان احساس کند که به زندگی و علایق او نیز اهمیت می دهید.
 • در دوران نامزدی، زن و مرد ازدواج نکرده اند، بنابراین محدودیت های خاصی در سطح تعامل بین آن ها وجود دارد تا از هرگونه نقض آموزه ها و مبانی شرعی جلوگیری شود.

در دوران نامزدی چه حرفهایی بزنیم نی نی سایت

اگر تصمیم گرفتید که آماده بحث ازدواج با شریک زندگی خود هستید، این ده نکته را در مورد زمان و نحوه نزدیک شدن به گفتگو در نظر بگیرید: 

در مورد ارزش ها صحبت کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بسیار مهم است که در نظر بگیرید که چگونه ارزش های شخصی شما در بلندمدت همسو می شوند. 

 • آیا شما و شریک زندگی تان در مورد دین همسو هستید؟ اگر نیستید، آیا حاضرید نظر آن ها را بپذیرید؟ 
 • آیا خانواده های شما نیز تمایل دارند همسر شما را درک کنند؟ 

مهم نیست که چقدر شریک زندگی خود را می شناسید، درک اینکه آیا هر دوی شما باور مشترکی دارید می تواند به شما کمک کند تا بفهمید آیا برای ازدواج آماده هستید یا خیر.

در مورد انتظارات صادق باشید

اگر تصمیم بگیرید تا آخر عمر به یکدیگر متعهد شوید، ممکن است رابطه شما جدی تر به نظر برسد. در اولین مکالمه خود در مورد ازدواج، مهم است که در مورد انتظارات خود از ازدواج و پیشرفت رابطه خود صحبت کنید. بحث‌های ازدواج اغلب افراد را بر آن می‌دارد تا در یک چارچوب زمانی طولانی‌مدت نسبت به انتظارات یکدیگر در آینده صادق باشند.

در مورد اهداف شخصی صحبت کنید

هنگام صحبت های تلفنی دوران نامزدی، مهم است که در نظر داشته باشید که آیا اهداف شخصی شما با یکدیگر سازگار است یا خیر. ممکن است رابطه شما در حال حاضر عالی باشد، اما آیا پنج سال دیگر عالی خواهد شد؟ آیا برنامه ای برای نقل مکان دارید؟ شروع یک حرفه جدید؟ آیا شریک زندگی شما برنامه های بزرگی دارد؟ درک اهداف شخصی شما و همسرتان به شما کمک می کند تا بفهمید که آیا شما و شریک زندگی تان به درد یکدیگر می خورید یا نه.

اهمیت امور مالی

هر چقدر هم که غیرعاشقانه به نظر برسد، مهم است که با شریک زندگی خود در مورد بدهی ها و الگوهای هزینه صحبت کنید. وقتی با کسی قرار می گذارید، ممکن است از مسائل مالی او ندانید. اما اگر متاهل هستید، امور مالی آن‌ها به امور مالی شما تبدیل می‌شود، بنابراین بسیار مهم است که بدانید آیا آن ها بدهی دارند یا خیر.

استرس مالی یکی از مهمترین مواردی است که باعث ایجاد مشکلات در روابط می شود. اگر شما و همسرتان درک یکسانی از امور مالی نداشته باشید با یکدیگر به مشکل برخورد می کنید.

صحبت های تلفنی دوران نامزدی نی نی سایت

در طول مرحله عاشقانه، مهم است که در مورد دیدگاه های مربوط به روابط به طور کلی سؤالاتی بپرسید تا مطمئن شوید که شما و شریک زندگیتان در مورد آینده و اینکه چگونه رابطه شما می تواند پیشرفت کند در یک جهت قرار دارید.

1. در مورد عروسی رویایی خود صحبت کنید

حتی قبل از خواستگاری، زوج ها باید در مورد ازدواج خود صحبت کنند. این به شما کمک می کند تا بتوانید از نظر مالی برای آن آماده شوید. 

بسیاری از زوج ها از صحبت در مورد اینکه چه عروسی می خواهند ترس دارند، بنابراین می توانید با صحبت در مورد جایی که می خواهید عروسی کنید شروع کرده و سپس موارد دیگر را مطرح کنید.

2. درباره فرزندآوری صحبت کنید

صحبت های ازدواج نباید فقط درمورد عروسی باشد. در مورد تعداد فرزند، نوع تربیت و موارد مربوط به آن صحبت کنید. اگر به این نتیجه رسیدید که فرزند می خواهید در مورد تعداد آن ها صحبت کنند. 

3. برای شغل خود برنامه ریزی کنید

یک شغل موفق می تواند به ازدواج شاد کمک کند. با شریک زندگی خود در زمینه کارهایی که انجام می دهید صحبت کنید. 5 یا 10 سال دیگر خود را کجا می بینید؟ قصد دارید یک سرمایه گذاری تجاری داشته باشید؟ آیا می توانید پیشرفت کنید؟ آیا پس از فرزند آوری تصمیم دارید مدتی در خانه بمانید؟ در مورد شغل خود چه احساسی دارید؟ آیا در خانه نیز مجبور به کار هستید؟

4. وظایف خانگی

یکی از موضوعات صحبت های تلفنی دوران نامزدی این است که چگونه کارهای معمول خانه انجام خواهد شد، اغلب ارزش صحبت کردن را دارد. اگر یکی از زوجین مشغول به کار باشد احتمالا انتظار دارد که همسرش کارهای خانه را انجام دهد، در غیر این صورت بهتر است که وظایف تقسیم شده یا حتی به صورت کتبی نوشته شود.

کم حرفی در دوران نامزدی

آیا وقتی در نزدیکی نامزدتان هستید خیلی خجالتی می شوید؟ آیا نمی توانید جرات این را پیدا کنید که با او خودتان باشید؟ کمرویی شما ممکن است ریشه در موانع ذهنی و برخی ناهنجاری های اجتماعی داشته باشد که با بی تجربگی همراه است. از روش های زیر استفاده کنید تا بر موانع درونی غلبه کنید و دریابید که چگونه از نامزد خود خجالت نکشید.

 1.  نقاط قوت خود را کشف و بهبود بخشید.
 2. خودتان را بپذیرید
 3. با مشاور صحبت کنید.
 4. از صحبت با دیگران اجتناب نکنید، اجتناب باعث می شود که به مرور مشکل شما تشدید شود.

منبع: صحبت های تلفنی دوران نامزدی| آموزش های دوران نامزدی 

مشاوره تلفنی با برترین مشاوران کشور

مشاوره تلفنی ازدواج. مشاوره تلفنی گزینه نسبتاً جدید برای دریافت کمک در مورد مسائل سلامت روان است که تحقیقات از اثربخشی آن حمایت می کند.

در ادامخه به بررسی مزایا و معایب مشاوره تلفنی می پردازیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و از مشاوره تلفنی بهترین نتیجه را دریافت کنید.

مشاوره تلفنی چیست؟

مشاوره تلفنی مانند مشاوره حضوری عمل می کند، اما جلسات به صورت تلفنی انجام می شود.

می توانید از طریق خطوط مرکز مشاوره ستاره ایرانیان به مشاوره تلفنی دسترسی داشته باشید. اگر نیاز به صحبت فوری با شخصی دارید حتما با مشماره مشاوره تلفنی 02122354282و 02122247100 و  09035673050 و 09108347597 تماس بگیرید و از بهترین مشاوران کمک لازم را دریافت کنید.

افرادی که از مشاوره تلفنی بیش تر بهره مند می شوند شامل افراد مسن، خانه نشین یا مبتلایان به بیماری های مزمن پزشکی، پرسنل نظامی یا افراد با مشکلات حرکتی می باشند.

مزایای مشاوره تلفنی

تحقیقات تا به امروز در مورد روان درمانی تلفنی، یافته های دلگرم کننده ای به دست آورده است و نشان داده شده است که درمان افسردگی و اضطراب خفیف تا حدی با مشاوره تلفنی ممکن می باشد.

1. راحتی

بارزترین مزیت مشاوره تلفنی ازدواج این است که راحت تر از جلسات حضوری است و باعث می شود افراد راحت تر حرف های خود را بازگو کنند.

شما می توانید در خانه استراحت کنید و بدون توجه به اینکه در کجا زندگی می کنند، با درمانگر خود از طریق تلفن صحبت کنید یا می توانید از محل کار خود به درمان دسترسی داشته باشید.

شما می توانید مشاوره را طوری سازماندهی کنید که با برنامه زندگی شما سازگاری داشته باشد، مهم نیست کجا هستید و در چه شرایطی قرار دارید.

2. خصوصی نگه داشتن اطلاعات

تلفن درمانی نسبت به جلسات حضوری، حریم خصوصی بیشتری را ارائه می دهد. برای مثال، می‌توانید مشاوری را انتخاب کنید که در منطقه‌ یا شهری کاملاً متفاوت با شما زندگی می‌کند.

برای برخی، نگاه کردن به چشمان دیگران در هنگام بحث می تواند دلهره آور باشد. اینجاست که صحبت با مشاور از طریق تلفن می‌تواند راه‌حل خوبی باشد، زیرا بدیهی است که نیازی به دیدن درمانگر خود نخواهید داشت.

حفظ حریم خصوصی و محرمانه بودن مشاوره برای افراد مضطرب می تواند بسیار آرامش بخش باشد، به خصوص زمانی که موضوعاتی که می خواهید در مورد آن ها بحث کنید موضوع حساسی برای شما می باشد.

3. ارزان بودن

هزینه های درمان بسته به مکان های مختلف می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی هزینه های آن نسبت به مشاوره حضوری کم تر و به صرفه تر می باشد.

4. برای کسانی که مشکلات حرکتی دارند آسان تر است

اگر به هر دلیلی بیرون رفتن برایتان سخت است، مشاوره به صورت تلفنی یک گزینه عالی می باشد. مشاوره به این صورت به شما کمک می کند تا از این مسائل مربوط به دسترسی عبور کنید، با کمک او می توانید از طریق تلفن با یک درمانگر به راحتی صحبت کنید.

5. برای مبتلایان به اضطراب بهتر می باشد

برخی از مبتلایان به اضطراب از فکر ترک خانه برای ملاقات با درمانگر می ترسند. صحبت با مشاور از طریق تلفن در حالی که در محیطی آشنا استراحت می کنید، اغلب می تواند بسیار راحت تر باشد و شما را برای ملاقات حضوری آماده کند.

6. در زمان و هزینه های سفر صرفه جویی می شود

هیچ کس رفت و آمد غیر ضروری را دوست ندارد. برگزاری جلسه تلفن درمانی می تواند در زمان و هزینه شما در این زمینه صرفه جویی زیادی کند.

رانندگی، جای پارک، گیر افتادن در ترافیک سنگین، هوای آلوده و مشکلات دیگر باعث می شود که تلفن درمانی گزینه عالی برای شما باشد.

7. راحتی

مشاوره تلفنی به شما امکان کنترل کامل محیط را می دهد. می توانید روی مبل استراحت کنید، بیرون در باغ یا مکان مورد علاقه خود بنشینید یا حتی در پارک قدم بزنید و با تلفن درمانی صحبت کنید این باعث می شود که تمرکز بیش تری داشته باشید و از جلسات لذت بیش تری ببرید.

همه این ها می تواند فضای بهتری را برای شما ایجاد کند تا به طور کامل در درمان شرکت کنید و بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

8. جایگزین مناسب

مشاوره به شکل تلفنی بهترین جایگزین برای مشاوره حضوری است. اگر به هر دلیلی نمی توانید قرار ملاقات حضوری با مشاور داشته باشید بهتراست که از مشاوره تلفنی کمک بگیرید.

9. دسترسی راحت تر

دسترسی و تماس با مشاور در مشاوره به صورت تلفنی بسیار راحت تر می باشد حتما با مشاور خود در تماس باشید تا در صورت احساس نیاز به آن ها دسترسی راحتی داشته باشید.

10. گزینه های بیشتری برای انتخاب درمانگر مناسب

از آنجایی که هنگام یافتن درمانگر به منطقه خود محدود نمی شوید، انتخاب های بیشتری در مورد اینکه می خواهید با چه کسی مشاورت کنید دارید بنابراین می توانید مشاوری را پیدا کنید که با او رابطه خوبی دارید، یا فردی که در نوع درمانی مورد نظر شما، مانند اعتیاد، سوگ، افسردگی، اضطراب و رابطه، متخصص است.

معایب مشاوره تلفنی

با وجود تمام مزایای تلفن درمانی، مواردی وجود دارد که باید در نظر داشت، این معایب شامل موارد زیر می شوند و می توانند نتیجه جلسه مشاوره را تحت تاثیر خود قرار دهند.

1.ممکن است برای همه مناسب نباشد

اگر از مشکلات روانی جدی مانند ضربه روحی یا افکار خودکشی رنج می برید درمان تلفنی توصیه نمی شود. در این مورد به شما توصیه می کنم که به دنبال یک درمانگر مناسب باشید تا حمایت لازم و کافی را به بهترین شکل به دست آورید.

2. بازدهی کم تر

بسیاری از افراد در جلسات تلفن درمانی می توانند ارتباط بهتری با مشاور خود برقرار کرده و نتایج بهتری را دریافت کنند درحالی که در جلسات تلفنی معمولا افراد ارتباط موثری با مشاور خود پیدا نمی کنند.

3. عدم وجود ارتباط کافی

کمبود نشانه‌های غیرکلامی مانند زبان بدن، حالات چهره و لحن صدا در مشاوره تلفنی باعث کمبود تاثیر مشاوره می شود و فردی که مشاوره را دریافت می کند ممکن است حمایت لازم را دریافت نکند.

علاوه بر این در جلسات حضوری مشاور بهتر از مشکل بیمار اطلاع کسب می کند و تشخیص دقیق تری نسبت به اختلال یا مشکل فراهم می کند. 

منبع : مشاوره تلفنی با برترین مشاوران کشور

۱۵ مهارت ارتباطی که برای یک زندگی شاد لازم دارید

۱۵ مهارت ارتباطی که برای یک زندگی شاد لازم دارید

هر زوجی در زندگی مشترک خود به دنبال عشق و آرامش می گردد و هیچ کس قلبا نمی خواهد که دائما در مشاجره و کشمکش باشد. اما سوالی که در این بین پیش می آید این است که چگونه باید این آرامش را در زندگی مشترک به وجود بیاورم؟

قبل از این که شما زندگی مشترک خود را آغاز کنید باید مهارت های همدلی و صبر و در کل مهارت های یک زندگی مشترک را بیاموزید.

مهارت های زندگی زوجین چیست؟

نحوه ی قدردانی کردن از زحمات همسر، کنترل کردن ناراحتی، از خود گذشتگی و غیره چند مورد از مهارت های لازم برای یک زندگی مشترک سالم و شاد می باشد.

چندین مورد از این مهارت را با هم مرور خواهیم کرد :

۱) ارتباط برقرار کردن :

زوجین لازم است با یکدیگر ارتباط درستی برقرار کنند. کسانی که با کوچک ترین اختلاف نظر شروع به دعوا و مشاجره می کنند در واقع نمی توانند ارتباط صحیحی با همسر خود برقرار کنند. پیش از این که زندگی مشترک را شروع کنید لازم است که این مهارت ها را فرا بگیرید.

اگر این مهارت ها را به خوبی یاد بگیرید هنگام شروع یک اختلاف و مشاجره مشکلات را به راحتی حل خواهید کرد. زبان بدن صحیح کنترل کردن لحن و جلوگیری از فحاشی و بی حرمتی چند مورد از مهارت های صحیح برقراری ارتباط می باشد.

۲) پیروی از یک سبک زندگی سالم

یک زندگی سالم باید از دو بعد بررسی شود: جسم سالم و روح سالم

قبل از ازدواج لازم است تا روح خود را آماده ی پذیرش ازدواج کرده باشید. ذهن انسان نیز زیر مجموعه ی روح او قرار می گیرد چرا که به وسیله ی ذهن است که انسان فکر می کند مضطرب می شود و یا به آرامش می رسد. در یک زندگی سالم شما به راحتی می توانید با ذهن خود امور  را مدیریت کنید و به یک آرامش نسبی برسید.

از نظر بعد جسمانی نیز شما می توانید با پیروی از یک رژیم غذایی سالم ورزش و بهداشت جسمانی نسبت به سلامت جسم خود مطمئن شوید.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که سلامت هر دوی ابعاد بدن در گرو یکدیگر می باشد. یعنی سلامت جسم شما زمانی محقق می شود که از نظر روحی نیز سلامت داشته باشید و بالعکس.

۳)توانایی مدیریت مالی

متاسفانه همیشه مسائل مالی سهم بزرگی در طلاق زوجین به ویژه زوجین جوان دارد. اگر بتوانید مسائل مالی را به خوبی مدیریت کنید آرامش زندگی خود را تا حدودی تضمین خواهید کرد.

وقتی دختر و پسر از نظر پس انداز کردن یا خرج کردن شبیه به یکدیگر نباشند به شدت به مشکل خواهند خورد و مشاجرات آنان ادامه دار می شود. در یک زندگی مشترک زن و شوهر باید از درآمد یکدیگر بدهی هایی که دارند و مبلغ پس اندازی که دارند کاملا اطلاع داشته باشند و چیزی را از یکدیگر پنهان نکنند.

۴) اهداف شخصی

هر انسان موفقی باید با خود به این نتیجه رسیده باشد که چه هدفی در زندگی دارد. اگر شما با خودتان و اهدافتان کنار نیامده باشید چطور می توانید با شریک عاطفیتان و اهدافش سازگاری داشته باشید. هر جای زندگی که باشید مهم نیست زمانی را برای خود اختصاص دهید و به این فکر کنید که چه هدفی دارید.

 ۵ ) گوش دادن صحیح

مهارت های شنیداری در زندگی مشترک اهمیت بسیار زیادی دارد. شما با رعایت چند مورد ساده می توانید این مهارت را در خود پرورش دهید.

 ۱ ) موقع حرف زدن و گوش دادن به صحبت های فرد مقابل حالت تدافعی نداشته باشید.

۲ ) سعی کنید ناراحتی و عصبانیت خود را کنترل کنید و چند ثانیه قبل از صحبت کردن مکث کنید و به عواقب آن کمی فکر کنید.

   ۳ ) برای صحبت کردن فقط به دنبال کلمات نباشید و با آن ها بازی نکنید سعی کنید تا منظور خود را به راحت ترین شکل خود به همسرتان برسانید.

 ۴ ) گاهی اوقات لازم است فقط گوش بدهید نه این که مثل طوطی راه حل ارائه بدهید. گوش دادن به تنهایی هم می تواند مشکلات را حل کند.

۵ ) همسر خود را بابت قصوری که اتفاق افتاده قضاوت نکنید یا به هیچ عنوان سرزنش نکنید.

وقتی کسی در نزد شما ابراز پشیمانی می کند نباید شروع به سرزنش کردن او کنید. با او همراهی کنید و او را مطمئن کنید که هر اتفاقی پیش بیاید شما او را حمایت خواهید کرد.

۶ ) مهارت های ابراز عشق

هر زوجی احتیاج دارد نسبت به همسر خود عشق دریافت کند. این عشق دریافتی ممکن است جمله ( دوستت دارم ) باشد و یا حتی گرفتن دست همسر در خیابان. ابراز عشق با کلمات یکی از واجبات رابطه ی عاطفی زوجین می باشد اما اگر به هر دلیلی نمی توانید به صورت کلامی این علاقه را ابراز کنید به شیوه خود تلاش کنید تا عشقتان را نسبت به همسرتان ابراز کنید.

بعضی از زوجین تصور می کنند چون ۲۰ سال از زندگی مشترکشان گذشته پس نیازی  به ابراز علاقه یکدیگر ندارند در صورتی که عشق هر چه قدمت بیشتری داشته باشد احتیاج بیشتری به ابراز نیز دارد.

۷ ) برقرار کردن تعادل در زندگی مشترک

سعی کنید در زندگی مشترک خود حد و مرزهایی تعیین کنید و نسبت به آن ها پایبند باشید. قراردادهایی درباره روزهای نظافت منزل، روزهای گردش و تفریح با خانواده، مناسبت های مهم و حائز اهمیت از این قبیل قراردادها می باشند.

بسیاری از زوجین وقتی بچه دار می شوند همه ی توجه خود را به او معطوف می کنند و خود و همسر را فراموش می کنند.

  ۸ ) توانایی در پذیرفتن سختی ها

وقتی مشکلی در زندگی شما پیش می آید کاملا طبیعی است که قدری ناراحت و غمگین باشید اما باید خیلی سریع خود را جمع و جور کنید و با سختی ها بجنگید.

بسیاری از مشکلاتی که شما در سال های پیشین داشتید و خیال می کردید با به وجود آمدن آن ها دنیا به آخر رسیده حالا به خاطره ها پیوسته اند و در عوض شما را نیرومند تر از پیش ساخته اند. روحیه بد و ناامید زندگی زناشویی شما را تحت الشعاع قرار می دهد. پس بدانید که چطور باید با آن ها رفتار کنید.

۹) مهارت در برقراری رابطه با خانواده همسر

مسلم است که هر خانواده ای فرهنگ خاص خود را دارد. شما نمی توانید فرهنگ خانواده مقابل را تغییر دهید و باید به سلیقه آنان احترام بگذارید.

خانواده همسر شما برای همسرتان که حالا فرد اول زندگی شماست زحمت زیادی کشیده اند تا او را پرورش داده اند پس لایق احترام و محبت هستند سعی کنید به آن ها احترام بگذارید و حرمت آن ها را زیر پا نگذارید.

۱۰) مهارت کنترل خشم

مهارت کنترل خشم یکی از مهارت هایی است که فقط زوجین جوان بلکه همه ی افراد باید آن را به عنوان یک مهارت ضروری فرد فرابگیرند. شما باید آن قدر تمرین و تکرار انجام دهید تا بتوانید جلوی واکنش های هیجانی خود را بگیرید و آن ها را مهار کنید. نوشیدن یک لیوان آب یا ترک کردن مکان و شمردن معکوس چند نمونه از این تمرین ها می باشد.

۱۱) مهارت حل مشکلات و تصمیم گیری

گاهی ممکن است در زندگی زوجین و به ویژه زوجین جوان مشکلاتی پیش بیاید که نتوانند برای آن راه حل درستی بیابند. در چنین مواقعی لازم است تا درست تفکر کنند و با عجبه تصمیم نگیرند.

سعی کنید با یک مشاور مشورت بگیرید تا کمی در این زمینه شما را راهنمایی کند. اگر چندین بار با آرامش برای حل کردن مسائل تلاش کنید دفعات بعدی نیز در حل مسئله خبره خواهید شد.

۱۲) مهارت تربیت فرزند :

وقتی با همسر خود تصمیم می گیرید که جمع دو نفره خود را به سه نفر ارتقا دهید لازم است مهارت هایی را نیز بیاموزید. شما با خواست خود کودکی را به این دنیا وارد می کنید پس باید آن قدر کافی و توانمند باشید که بتوانید مسئولیت او را به عهده بگیرید.

۱۳) مهارت انجام رابطه ی جنسی به بهترین نحو :

رابطه ی جنسی نیاز اصلی هر دوی زوجین است پس باید  سعی کنید آن را از حالت تکراری و یکنواخت خارج کنید. در این بابت لازم است تا به خواسته های همدیگر توجه کنید تا رضایت  هر دوی زوجین حاصل شود.

۱۴) مهارت پذیرش مسئولیت :

وقتی مسئولیت کاری را به عهده می گیرید باید آن را به بهترین نحو انجام دهید. اگر هر کس در زندگی مشترک خود شانه خالی کند افسار زندگی از دست زوجین خارج می شود و اوضاع غیر قابل کنترل می شود. در ضمن اگر نسبت به مسئولیت هایی که می پذیرید بی توجه باشید و آنان را پشت گوش بیاندازید اعتماد همسرتان نسبت به شما از بین خواهد رفت.

۱۵) اثرات یادگیری مهارت های زندگی مشترک

×زوجینی که مهارت های زندگی زناشویی را یاد می گیرند آرامش را به زندگی خود دعوت می کنند.

× طبق تحقیقات انجام شده یادگیری مهارت های زناشویی و همسرداری موجب از بین رفتن پریشانی و افسردگی خواهد شد.

× هدف و غایت از آموختن این مهارت ها پایین آمدن آمار طلاق می باشد.

× یادگیری مهارت های فرزند پروری برای زوجینی که برای اولین بار پدر و مادر شدن را تجربه می کنند بسیار حیاتی می باشد.

×اگر بتوانید مهارت های زناشویی را در زندگی مشترک خود به کار گیرید پس در واقع نمی توانید یک زندگی سرشار از آرامش را تجربه کنید و دائما در عذاب و تنش خواهید بود.

منبع : ۱۵ مهارت ارتباطی که برای یک زندگی شاد لازم دارید

ارتقاء شخصی

ارتقاء شخصی

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان راه های ارتقاء شخصی را ارائه داده و به شما کمک کند بر موانع دستیابی به اهداف زندگی خود غلبه کنید.

ما روش هایی برای کاهش استرس و  بهبود عزت نفس ارائه دهیم. ما به شما کمک می کنیم تا از افکار و رفتارهایی که شما را در زندگی عقب می اندازند رهایی پیدا کنید و درهایی را به روی آینده ای بهتر و رضایت بخش تر باز کنیم.

ارتقاء شخصی چیست؟

ارتقاء شخصی نوعی مشاوره است که به شما کمک می کند مشکلات را حل کنید و مسیرهایی را برای دستیابی به اهداف خود بیابید. ما به شما کمک می کنیم تا از احساسات، افکار، عواطف و الگوهای رفتاری که بر زندگی روزمره شما حاکم است آگاهی پیدا کنید.

بخشی از این درمان شامل تغییر صدای درونی شما از نگرش منفی به مثبت گرایی عینی است و به شما کمک می کند راه خود را از میان موانع پیدا کنید.

ارتقاء شخصی

همه ما با مبارزات درونی روبرو هستیم. اما با توجه به نحوه برخورد با مبارزات، می‌توانید روش‌های جدیدی برای مقابله و کار برای رسیدن به چیزهایی که می‌خواهید به دست آورید، بیاموزید. به مرور شما خودآگاهی و درک بهتری از اینکه چه کسی هستید و به چه چیزی نیاز دارید را یاد می گیرید.

راه های ارتقاء شخصی

درمان ارتقاء شخصی بسیار فردی می باشد. درمانگر در مورد شما می آموزد تا بفهمد چه روش هایی برای موقعیت منحصر به فرد شما بهترین نتیجه را دارد. با این حال، بسیار مهم است که از طریق روش های مبتنی بر شواهد کمک بگیرید. این ها سالم ترین رویکردهایی هستند که نتایج اثبات شده ای را به همراه دارند.

درمان شناختی رفتاری

درمان شناختی رفتاری (CBT) یکی از درمان های مبتنی بر شواهد است. درمان شناختی رفتاری بر غلبه بر الگوهای فکری منفی که شما را در زندگی عقب نگه می دارد، تمرکز می کند. تحقیقات اثربخشی درمان شناختی رفتاری را ثابت کرده است.

درمان شناختی رفتاری به شما کمک می کند تا برای تغییراتی که در رفتارهای خود به دنبال آن هستید، تفکر مثبت را تقویت کنید.

کلیدهای ارتقاء شخصی

درمان شما باید برای وضعیتی که دارید مناسب باشد. این باید یک رویکرد ثابت شده باشد که برای افرادی که درگیری هایی که شما با آن روبرو هستید را تجربه می کنند موثر می باشد. در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان، ما از روش های اثبات شده متناسب با شخصیت، فرهنگ، اهداف، موانع و نیازهای منحصر به فرد شما استفاده می کنیم.

علاوه بر فردی بودن راه های ارتقاء شخصی باید عوامل کلیدی دیگری را برای موفقیت نهایی در نظر بگیرید. این عوامل عبارتند از:

هدف مداری

ارتقاء شخصی بدون دستیابی به هدف قابل اندازه گیری نیست. شما باید بدانید که می خواهید از طریق هدف قابل دستیابی به چه چیزی برسید. هدف باید چیزی باشد که احساس کنید قابل دستیابی می باشد.

در حالی که همه ما رویاهای بزرگ خود را داریم، اهداف برای بهبود خود با اهداف کوچک به سمت اهداف نهایی شروع می شوند. دستاوردهای کوچک شما را قادر می سازد با انگیزه بمانید و از رسیدن به آن ها خوشحال شوید.

مسئولیت پذیری

مسئولیت پذیری بخش عمده ای از تعهد برای دستیابی به اهداف شما است. از طریق درمان، یاد می گیرید که خود را مسئول نگه دارید. در عین حال، درمانگر شما کمک می کند تا مسئولیت پذیری را حفظ کنید و به مسیر خود ادامه دهید.

برای موانع برنامه ریزی کنید

در راه رسیدن هر هدفی که در زندگی داشته باشید، با موانعی روبرو خواهید شد. این یک حقیقت اجتناب ناپذیر است. اما دستاورد واقعی از شناسایی این موارد و ایجاد یک برنامه اساسی برای غلبه بر آن ها حاصل می شود.

در جلسات مشاوره، شما برای موانع آماده می شوید و مهارت های مقابله ای را یاد می گیرید تا از آن ها عبور کنید. این مهارت ها به شما در رسیدن به اهدافتان در آینده نیز کمک می کند. از طریق درمان درها را به روی موفقیت بیشتر در تمام زمینه های زندگی خود باز می کنید.

پاداش

بخشی از ارتقاء شخصی شامل پاداش دادن به خود برای دستاوردها و رفتارهایتان است. بیان شد که اهداف کوتاه مدتی برای خود تعیین کنید و هنگام رسیدن به آن ها به خودتان پاداش دهید.

خودآگاهی

در کار با درمانگر خود، یک برنامه اساسی برای ارتقاء شخصی خود ایجاد می کنید. با کمک مشاور، روی بهبود چیزهایی که شما را عقب نگه می دارند و ایجاد مسیرهایی برای تغییر تمرکز می کنید.

این تغییرات می‌تواند شامل روش‌های تفکر شما و تأثیرات آن افکار بر رفتارهای شما، مانند درمان شناختی رفتاری باشد. تغییرات معمولاً فیزیکی، شناختی و عاطفی هستند.

برنامه ریزی برای اقدام

برای بهبود خود، شما به یک برنامه مستحکم نیاز دارید. در غیر این صورت، راه روشنی برای رسیدن به هدف ندارید. درمانگر شما کمک می کند این طرح را با استفاده از استراتژی های مفید ایجاد کنید. برخی از استراتژی ها ممکن است شامل تمرکز حواس، فعالیت بدنی و تغییر افکار برای سلامت روان بهتر باشد.

خوش بینی بهبود یافته

مراجعه به درمانگر به طور خودکار خوش بینی شما را افزایش می دهد. این به شما کمک می کند تا روش های سالمی برای تفکر در مورد اهداف خود و دستیابی به آن ها ایجاد کنید. در طول جلسات مشاوره شما خودگویی مثبت، خودآگاهی و ذهن آگاهی را یاد می گیرید تا خوش بینی خود را توسعه دهید.

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان

اگر برای دستیابی به اهداف زندگی خود تلاش می کنید، دیگر در آرزوی ارتقاء شخصی خود تنها نیستید. شما می توانید به درمانگران و مشاوران مرکز مشاوره ستاره ایرانیان اعتماد کنید تا به شما کمک کند زندگی خود را بهبود ببخشید.

ما مسیرهای سالمی را برای دستیابی به اهداف زندگی خود از طریق شیوه‌های مبتنی بر شواهد، مسئولیت‌پذیری و سایر روش‌هایی که بر تغییرات واقعی تأثیر می‌گذارند به شما نشان می‌دهیم و در این راه شما را یاری می کنیم.

منبع : ارتقاء شخصی

غلبه بر فوبیا و ترس عکس گرفتن| 8 راه تضمینی

فوبیای عکس گرفتن. غلبه بر ترس از عکس گرفتن (Scopophobia) چیزی است که گفتن آن آسان تر از انجام دادن آن است، اما با داشتن طرز فکر درست می توان آن را بهبود بخشید. در اینجا چند ایده وجود دارد که به شما کمک می کند به فوبیا عکس گرفتن غلبه کنید.

آیا تا به حال در مورد اسکوپوفوبیا شنیده اید؟ این ترس از نگاه کردن یا عکس گرفتن در محیط اجتماعی است و اگرچه منحصر به فرد است اما یک فوبیا واقعی می باشد.

غلبه بر فوبیای عکس گرفتن

دلایل زیادی برای فوبیا عکاسی وجود دارد و دلیل آن هر چه که باشد، بدانید که می توانید بر آن غلبه کنید. 

 • آیا از دوربین یا صدای چرخش دوربین فیلمبرداری می ترسید؟
 • آیا دیدن افرادی که دوربین های آماده دارند باعث می شود که بخواهید فرار کنید و پنهان شوید؟
 • آیا از عکس گرفتن فراری هستید و در جمع ها از دیگران عکس میگیرید اما نمی گذاید کسی از شما عکس بگیرد؟
 • آیا در هنگام عکس گرفتن دچار اضطراب و استرس می شوید؟

نسبت به بدن خود احساس خوبی داشته باشید

1.بالا رفتن سن

سن اغلب دلیلی برای فوبیای عکس گرفتن می باشد، ما شبیه آن چیزی نیستیم که قبلاً به نظر می رسیدیم. چروک ها یا خطوط خنده همچنان به مرور ظاهر می شوند و کار زیادی نمی توان برای جلوگیری از آن انجام داد. 

وقتی به تصاویر خود نگاه می کنیم، تمایل داریم فوراً چیزهایی را ببینیم که در مورد آن ها احساس بدی داریم یا خجالت می کشیم، بنابراین شما تنها نیستید.

این بار هنگام عکاسی سعی کنید به نقاط مثبت خود توجه کنید و معایب خود را بررسی نکنید.

2. برای عکاسی آماده شوید

یادگیری در مورد روند عکسبرداری و کارهایی که می توانید از قبل انجام دهید به شما کمک می کند تا آرامش داشته باشید. برای شروع، قبل از عکاسی هیچ تغییر شدیدی در ظاهر خود ایجاد نکنید. شما می خواهید شبیه خودتان باشید و زمان امتحان یک ظاهر جدید قبل از عکاسی نیست.

3. مو، آرایش و لباس

آرایش و موی حرفه ای بسیار مهم  است. با این کارها شما با احساس اعتماد به نفس وارد عکاسی خواهید شد و نیازی نیست نگران باشید که به زیبایی همیشه نیستید. حتی برای مردان، آرایش می تواند سیاهی های زیر چشم و تغییر رنگ پوست شما را برطرف کند. 

توجه داشته باشید که هدف این نیست که به نظر برسد چهره ای پر از آرایش دارید، هدف این است که شبیه بهترین خود به نظر برسید بنابراین این کار را به حرفه ای ها بسپارید.  خرید یک لباس جدید برای این مناسبت این به شما کمک می کند تا برای عکسبرداری هیجان زده شوید، حتما از قبل لباس هایتان را اتو کرده و پرز گیری کنید.

4. دلیل فوبیای عکس گرفتن شناسایی و به عکاس خود اعتماد کنید

ابتدا از خود بپرسید که چرا از عکس گرفتن می ترسید؟ پاسخ شما هر چه باشد، می توانم به شما اطمینان دهم که دیگران نیز در برخی مواقع همین احساس را دارند. عصبی بودن جلوی دوربین طبیعی است. نگرانی های خود را با عکاس خود در میان بگذارید و آن ها می توانند مشکلات را یکی یکی برطرف کنند

بنابراین  باید به عکاس خود و مهارت های او اعتماد کنید. در طول جلسه، عکس ها را با هم مرور کنید، اگر ترجیح می‌دهید با روشی متفاوت روبرو شوید یا موهایتان متفاوت باشد حتما به عکاس اطلاع دهید.

 5. مدیتیشن

اگر مراحل قبل جواب نداد مدیتیشن را امتحان کنید. 

این روزها، مدیتیشن تمرینی است که برای همه قابل دسترس است و شامل ذهن آگاهی است. هسته اصلی ترس، ناامیدی و اضطراب انسان، فقدان ذهن آگاهی نسبت به خود و دیگران است. وقتی یاد می گیریم خودمان را دوست داشته باشیم، خود و دیگران را بهتر درک می کنیم، با خودمان صبورتر هستیم، عیب‌هایمان را به‌عنوان ویژگی‌های انسانی می‌پذیریم و متوجه می‌شویم که همه مثل هم هستیم و ترس‌هایی داریم.

6. منحصر به فرد بودن خود را به خاطر بسپارید

هیچ کس شما نیستید، نگاه شما، افکار شما، ایده های شما خاص و ویژه می باشد. اصالت و منحصر به فرد بودن شما برای انسان های واقعی که به دنبال ارتباط هستند جذاب است بنابراین به خصلت ها و عیوب خود افتخار کنید.

7.  روی عکس خود تمرکز کنید، نه اطرافتان

اگر از عکس گرفتن در اجتماع هراس دارید، هر زمان که به جایی رسیدید که می خواهید عکس خود را بگیرید، تمام توجه خود را روی عکس متمرکز کنید. از هدفون استفاده کنید تا صدای پس زمینه (و افکار منفی خودتان) را از بین ببرید.

پس از گرفتن عکسی که از آن راضی هستید، می توانید دوباره به واقعیت بازگردید و به دنبال مکانی برای عکس بعدی خود باشید. وقتی یک بار این کار را انجام می‌دهید متوجه می‌شوید که هیچ‌کس به شما توجهی نکرده است، سپس، دفعه بعدی به تمرکز کمتر و کمتری نیاز دارد و خیلی زود، حتی به هدفون هم نیاز نخواهید داشت.

8.  اعتماد به نفس داشته باشید

اگر کسی را ببینید که با دوربین به آرامی در خیابان های شهر خود قدم می زند و اضطراب دارد و مدام نگاه می کند تا ببیند چه کسی او را تماشا می کند، فکر می کنید که او بسیار بداخلاق یا عصبی است.

از طرف دیگر، اگر کسی را دیدید که مطمئن راه می‌رود و دوربین خود را در دست گرفته است به سادگی تصور می‌کنید که او عکاسی است که می‌داند چه کار می‌کند.

 وقتی با اعتماد به نفس بیشتری رفتار می کنید، مردم حتی یک بار هم به شما نگاه نمی‌کنند بنابراین از کاری که انجام می دهید ترسی نداشته باشید.

منبع : غلبه بر فوبیا و ترس عکس گرفتن| 8 راه تضمینی 

تنوع عصبی چیست و چرا اهمیت دارد؟

تنوع عصبی (Neurodiversity) به این می پردازد که مردم در سرتا سر جهان دید متفاوتی نسبت به اطراف خود دارند و آن را به شیوه متفاوتی تشخیص می دهند.

«تنوع عصبی» یک اصطلاح است که برای توصیف تفاوت در نحوه عملکرد مغز افراد استفاده می شود. ایده اصلی تنوع عصبی این است که هیچ راه «درست و مشخصی» برای کار مغز وجود ندارد. در عوض، طیف وسیعی از راه‌ها وجود دارد که مردم دنیا را درک می‌کنند.

نوروتایپیکال در تنوع عصبی

نوروتایپیکال به شخصی اشاره دارد که عملکردها، رفتارها و پردازش مغزی استاندارد یا به عبارت دیگر معمولی دارند. افراد نوروتایپیک تمام نقاط عطف رشد و رفتار خود را در زمان ها و سنینی که برای اکثر افراد استاندارد در نظر گرفته می شود، می گذرانند.

افراد نوروتیپیکال معمولاً در معاشرت، یادگیری مهارت های جدید، یا رفتار آن گونه که به آن ها گفته می شود و از آن ها انتظار می رود، مشکلی ندارند.

واگرایی عصبی

واگرایی عصبی برای افرادی استفاده می شود که عملکرد مغز آن ها در یک یا چند حالت متفاوت از آنچه که استاندارد یا معمولی در نظر گرفته می شود می باشد.

راه‌های مختلفی برای تشخیص واگرایی عصبی وجود دارد، از روش‌های بسیار خفیف که اکثر مردم هرگز متوجه آن نمی‌شوند تا راه‌های واضح‌تری که منجر به رفتارهای متفاوت از استاندارد در جامعه می‌شود.

در محل کار و مدارس با برآوردن نیازهای منحصر به فرد هر فرد و فرد درگیر واگرایی عصبی می توان از حضور آن ها بهره مند شد، به طور مثال باید سعی کنیم:

 • به فردی که دچار واگرای عصبی است، این آزادی را دهیم تا وظایف و تکالیف را به روش خودش انجام دهد.
 • آموزش کارکنان ودانش آموزان دیگر در مورد تنوع عصبی و نحوه برخورد با آن.
 • ایجاد فضایی دوستانه
 • ارائه هدفون های مسدود کننده صدا و نویز برای فردی که صدا را تحریک کننده می دانند.

اوتیسم نوعی تنوع عصبی

اوتیسم به عنوان یک “اختلال طیف” شناخته می شود، زیرا از خفیف تا شدید متغیر است. اوتیسم قبلاً انواع مختلفی داشت، مانند آسپرگر و اختلال نافذ رشد (PDD)، اما اکنون همه آن ها به عنوان یک اختلال طیف اوتیسم طبقه بندی می شوند. همان طور که می دانید اوتیسم می تواند بر رفتار و احساسات فرد تأثیر بگذارد.

این بیماری مجموعه گسترده‌ای از شرایط بوده که شامل چالش‌هایی با مهارت‌های اجتماعی، رفتارهای تکراری و مشکلات گفتاری می باشد و می‌تواند افراد را فقط به برقراری ارتباط غیرکلامی سوق دهد.

افراد اوتیستیک اغلب ویژگی های زیر را نشان می دهند: توجه زیاد به جزئیات، مهارت های تمرکز قوی، خلاقیت و توانایی های یادگیری بصری.

بیش فعالی

اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) یک اختلال بی نظمی عملکرد اجرایی است، به این معنی که افراد ممکن است در مدیریت افکار، توجه، رفتار و احساسات خود دچار مشکل شوند.

افراد مبتلا به اختلال نقص توجه و بیش فعالی ممکن است در سازماندهی مطالب مشکل داشته، بی قرار باشند، بی علاقه به نظر برسند و در هنگام تجربه برخی احساسات رفتار نامناسبی از خود نشان دهند.

افراد مبتلا به ADHD غالباً مشکل گشا هستند زیرا چارچوب فکری مشخص ندارند بنابراین ممکن است پرانرژی و “سرگرم کننده” باشند.

نارساخوانی

نارساخوانی (Dyslexia) شامل صحبت کردن، خواندن و نوشتن است. نارساخوانی معمولاً با اشتباه خواندن، نوشتن یا گفتن کلمات یا حروف نامرتب همراه است، اما تنها محدود به این موارد نمی باشد. به عنوان مثال، ممکن است شامل مشکل در سازماندهی کلمات در جملات، مشکل در دستیابی به واژگان یا تلفظ کلمات یا چالش در پیروی از دستورالعمل ها باشد.

افراد مبتلا به نارساخوانی اغلب متفکرانی هستند که در پردازش بصری عالی می باشند. علاوه بر این، آن ها تمایل به آگاهی فضایی داشته و ممکن است بسیار خلاق باشند.

سندرم تورت

مشخصه اصلی سندرم تورت وجود تیک ها است که حرکات یا صداهای ناگهانی به صورت کوتاه، غیرارادی یا نیمه ارادی می باشد. تیک‌ها را می‌توان به صورت کوتاه مدت از بین برد به طور مثال حواس کودک را پرت کرد، اما دوباره ظاهر شوند. حتی می توان گفت که سرکوب بیش از حد تیک باعث تشدید آن در آینده می شود.

انواع دیگر

انواع دیگر واگرایی عصبی عبارتند از دیسپراکسی، سینستزی، دیسکالکولیا، سندرم داون، صرع، و بیماری های مزمن سلامت روان مانند اختلال دوقطبی، اختلال وسواس فکری-اجباری، اختلال شخصیت مرزی، اضطراب و افسردگی.

تشخیص تنوع عصبی

اگر اختلالات بالا را تجربه می کنید به عنوان واگرای عصبی در نظر گرفته می شوید. از سوی دیگر، اگر احساس می کنید نشانه های آن را داشته اما به دنبال تشخیص دقیق هستید با مشاوره ستاره ایرانیان تماس بگیرید تا با به روز ترین روش ها و تکنولوژی ها به شما کمک کنند.

واگرایی عصبی امری رایج است اما بسیاری از مردم تا زمانی که به بزرگسالی نرسند متوجه نمی شوند که درگیر تنوع عصبی هستند و در این شرایط افراد چالش های زیادی را تجربه می کنند زیرا می خواهند خود را مانند دیگران سازند یا از متفاوت بودن عذاب می کشند اما این در حالی است که تشخیص اوتیسم، افسردگی، بیش فعالی و اختلالات دیگر باعث می شود چیزهای زیادی را در مورد خودتان کشف کرده و به نکاتی برسید که هیچ وقت در مورد خودتان نمی دانستید.

تنوع عصبی چقدر رایج است؟

تعداد دقیق افرادی که واگرای عصبی هستند مشخص نیست، اما نگاه به شیوع بیماری‌های مرتبط با تنوع عصبی می‌تواند نشان دهد که چقدر می تواند شایع باشد.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، از هر 44 کودک هشت ساله یک نفر به اختلال طیف اوتیسم مبتلا می باشند به عبارت دیگر 2.3 درصد از کودکان هشت ساله درگیر اوتیسم می شوند و متاسفانه این بیماری در پسران 4.2 برابر بیشتر از دختران است.

گزارش دیگر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری نشان می دهد که حدود 9.4٪ از همه کودکان قبل از سن 18 سالگی مبتلا به بیش فعالی تشخیص داده می شوند.

بر اساس آمار مرکز ییل برای نارساخوانی و خلاقیت، نارساخوانی 20 درصد از کل جمعیت را تحت تاثیر قرار می دهد.

کلام آخر

تنوع عصبی حالتی است که شاید قبل از خواندن این مطلب در مورد آن نمی دانستید. به یاد داشته باشید که افرادی که واگرای عصبی هستند، غیرطبیعی نبوده یا هوش کم تری ندارند فقط مغز آن‌ها به روشی کار می‌کند که ما هنوز در حال یادگیری درک آن هستیم.

منبع : تنوع عصبی چیست و چرا اهمیت دارد؟

تست های شخصیتی که پرده از راز شما بر می دارد❤️

تست شخصیت شناسی رایگان.تست شخصیت شناسی با جواب. تست شخصیت شناسی تصویری. در ادامه تست هایی آمده است که به شما در شناخت شخصیتتان کمک می  کند و راز های مخفی آن را برای شما اشکار می کند.

تست شخصیت مشت کردن دست

عجیب به نظر می رسد، اما شیوه ای که دست خود را مشت می کنید می تواند توصیف کند که واقعاً چه کسی هستید. این تست ادعا می کند که می تواند رفتار فرد را بر اساس نحوه مشت کردن آن ها تعریف کند و تست شخصیت شناسی با جواب می باشد. 

به تصویر زیر دقت کنید، در تصویر می توانید سه روش مختلف برای مشت کردن دست را ببینید، بسته به شخصیت خود، فقط باید یک گزینه را انتخاب کنید که چگونه دست خود را مشت می کنید.

شیوه 1

شما فردی فوق العاده اجتماعی هستید که شایسته اعتماد همه هستید، هوش بالایی دارید که در همه زمینه ها عالی است. عمیقا از بی عدالتی متنفرید، با دیگران بسیار مهربان هستید و دوست دارید به دیگران کمک کنید.

شیوه 2

خلاقیت قابل توجهی دارید، بسیار مشتاق، فعال و همیشه به دنبال ماجراجویی های جدید و هیجان انگیز هستید. علاوه بر این از نشستن متنفرید و نمی توانید یک جا دوام بیارید، عاشق هنر و طبیعت هستید و زمان زیادی را درطبیعت می گذرانید. می توانید به راحتی در حضور دیگران صحبت کنید و از سخنرانی در اجتماعات تراسی ندارید. 

شیوه 3

معمولاً در مورد تصمیماتی که می گیرید دوبار فکر نمی کنید و این همیشه دردسرهایی را برای شما به همراه داشته است. همه چیز را با اشتیاق، با مسئولیت و با توجه به جزئیات انجام می دهید. شما به این معروف هستید که بسیار صادق و مهربان هستید و دلسوزانه با دیگران برخورد می کنید.

شخصیت شناسی از روی حالت خوابیدن | تست شخصیت شناسی با جواب

شماره 1

اگر هنگام دراز کشیدن مجبورید زانوهای خود را خم کنید، فردی آرام و قابل اعتماد هستید که به ندرت از عصبانیت منفجر می شوید و همیشه نگرش مثبت خود را حفظ می کنید می توانید راحت با دیگران ارتباط برقرار کنید و دیگران دوست دارند اطراف شما باشند.

شماره دو

اگر به حالت جنینی به خواب می روید و این سبک خواب را ترجیح می دهید، از احساس محافظت، تایید و درک دیگران لذت می برید. این نگرش نشان می دهد که شما ترجیح می دهید خود را از مشکلات جدا کنید و فعالیت های آرام و بدون ریسک را انجام دهید تا از استرس های غیرضروری خودداری کنید.

شماره 3

خوابیدن روی شکم  نشان می‌دهد که شما یک رهبر هستید و می‌توانید ابتکار عمل را به دست بگیرید و زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را نظم دهید. برای شما، پشتکار و برنامه ریزی کلید موفقیت است و با پشتکار به خیلی از چیزهایی که می خواهید می رسید.

شماره 4

خوابیدن به پشت نشان‌دهنده نگرش مثبت و پرانرژی است احتمالا شما عادت کرده اید که در جامعه مرکز توجه باشید. شما سرسخت، متفکر و شخصیتی قوی هستید و همیشه حرفی برای گفتن دارید که شما را جذاب می کند.

شماره 5

اگر مانند یک سرباز می خوابید احتمالا در مورد عقاید خود محکم هستید و تمایلی به تغییر آن ها ندارید. به همین دلیل، افرادی متعادل و با اهداف ثابت در زندگی هستید که می توان به حرف شما اعتماد کرد.

شماره 6

خوابیدن با پای خمیده  نشان دهنده شخصیتی غیرقابل پیش بینی است که شما را درگیر انواع ماجراها می کند، ارامش را به شلوغی ترجیح می دهید و دوست دارید با دوستان خود احاطه شوید.

شخصیت شناسی از روی پیشانی

شماره 1 شخصیت پیشانی کشیده

اگر پیشانی بزرگ و کشیده ای دارید با رویکردی متعادل زندگی می کنید، عاقل، باهوش و مستعد می باشید. توانایی تفکر یا تحلیل بسیار خوبی دارید که به شما کمک می کند در هر تلاشی که انجام می دهید موفق باشید. 

نه تنها به سفر علاقه مندید، بلکه ترجیح می دهید بدانید مسیر شما را به کجا می برد. شما همچنین به شدت از خود و توانایی های خود راضی هستید. تنهایی شما را آزار نمی دهد و از مسئول بودن لذت می برید. 

معمولاً تاجران موفق، افراد مشهور و غیره پیشانی بزرگی دارند. در چهره خوانی، پیشانی بزرگ نیز نشانه فراوانی شانس و پشتکار می باشد. یک جنبه منفی شخصیت شما این است که ناگهانی عصبانی می شوید و هنگام عصبانیت کنترل خود را از دست می دهید.

ویژگی‌های شخصیتی کلیدی: چند وظیفه‌ای، خوب در مشاوره دادن، متعادل، عاقل، توانایی‌های تحلیلی خوب،  یادگیری سریع، ذهن باز.

شماره 2 شخصیت پیشانی باریک

پیشانی باریک نشان دهنده شخصیت منحصر به فرد و کمیابی می باشد و بیشتر به حرف دلت گوش می دهی تا مغزت. به جای اینکه به چیزها فکر کنید، احساسات خود را دنبال خواهید کرد و به ندرت اجازه می دهید که منفی بافی شما را تحت تاثیر قرار دهد. 

به دلیل ترس از آسیب دیدن، از درگیر شدن بیش از حد نزدیک خودداری می کنید. طبیعت مهربان شما گاهی شما را در موقعیت هایی قرار می دهد که مردم یا به شما آسیب می رسانند یا از سخاوت شما سوء استفاده می کنند. دوست ندارید بیش از حد در مرکز توجه باشید، اگرچه به طور طبیعی سرشار از توجه و عشق هستید. 

به کار خود ایمان دارید و باور دارید که نتایجی به دنبال آن خواهد بود. هنگامی که به یک رابطه متعهد شدید، برای مدت طولانی در آن خواهید بود. به راحتی از طرف مقابل یا رابطه خود ناامید نخواهید شد و تا آخر از شریک زندگی خود حمایت خواهید کرد. 

ویژگی های شخصیتی کلیدی: منحصر به فرد و کمیاب، مهربان، از کمک به دیگران نیز لذت می برد، بیشتر از قلبش پیروی می کند، از منفی نگری دوری می کند، سخاوتمند است، زندگی را با قوانین و ارزش ها معنی دار می داند.

شماره 3 پیشانی منحنی

ویژگی های شخصیتی شما نشان می دهد که شما فردی شاد، راحت و صمیمی هستید، به راحتی روابط دوستی ایجاد می کنید. فردی بسیار خوش بین هستی، در تشویق افراد برای رسیدن به رویاها و اهدافشان پشتکار دارید. 

در برخورد با موقعیت‌های سخت و موقعیت‌های اجتماعی دشوار بسیار آرام، زودباور و همچنین صبور هستید.با این حال، اگر با یک موقعیت چالش برانگیز روبرو شوید، به احتمال زیاد قلب خود را دنبال خواهید کرد. 

ویژگی‌های شخصیتی کلیدی: ساده‌روی، صمیمی، دوست‌یاب، خوش‌بین، انرژی مثبت، آرام، تیز هوش، صبور، دنباله رو.

شماره 4 شخصیت پیشانی M شکل

ویژگی های شخصیتی شما نشان می دهد که شما فردی هنرمند و همه کاره هستید، می توانید به زیبایی ترکیبی از سنتی و مدرن یا احساسی و منطقی ایجاد کنید و در عین حال تعادل مناسبی را بین هر کدام حفظ کنید. دوست دارید در هر کاری که انجام می دهید مهربان باشید، خلاق هستید و در کارهایی که انجام می دهید ابتکار به خرج می دهید، در بیشتر مواقع بسیار آرام و آرام هستید، با این حال، گاهی اوقات ممکن است عصبانیت خود را به شدت بروز می دهید. 

به ندرت کینه دارید و بیش از حد از عزیزان، خانواده و دوستانس خود محافظت می کنید. مهارت های هنری و قدرت تخیل شما به شما در ساختن هر چیزی کمک می کند. 

ویژگی های شخصیتی کلیدی: هنری، همه کاره، تخیل قوی، خلاق، آرام، بخشنده، بیش از حد محافظ، بسیار با استعداد.

تست شخصیت شناسی شکل ابرو

آیا ابروهای پرپشتی دارید؟ یا نازک؟ یا صاف؟ یا کمانی؟ بدانید شکل ابرو در مورد شخصیت شما اطلاعات زیادی منتقل می کند:

شماره 1 شخصیت ابروهای ضخیم

اگر ابروهای ضخیمی دارید، دارای روحیه آزاد هستید و زیبایی را در چیزها به همان شکلی که هستند پیدا می کنید،  قدر چیزها را می دانید. شما زیاد نگران این نیستید که مردم در مورد شما فکر می کنند. 

در برخورد خود با مسائل دقیق هستید و تمام جنبه های موضوع را مورد بررسی قرار می دهید. علاوه بر این قاطع هستید، اعتماد به نفس بالایی دارید و بر اساس احساسات تصمیم نمی گیرید. علاوه بر این فردی آینده نگر و قاطع هستید. 

شماره 2 شخصیت ابروهای نازک

 با تصمیم گیری مشکل دارید و برای نتیجه گیری از دیگران کمک می خواهید. ممکن است در آینده خیلی به جلو نگاه کنید تا از وقوع اتفاقات پیشگیری کنید. این منجر به تفکر بیش از حد می شود و استرس زیادی به شما وارد می کند. 

ممکن است به راحتی توسط افراد دیگر متقاعد شوید که کاری را انجام دهید زیرا به دنبال تایید از بیرون هستید تا احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. 

شماره 3 شخصیت ابروهای کمانی

ویژگی های شخصیتی شما نشان می دهد که جاه طلب و دارای ویژگی های رهبری هستید. دوست دارید مورد توجه قرار بگیرید و در عین حال غیرقابل دسترس باشید، از بودن در مرکز توجه لذت می برید، شخصیت سرگرم کننده ای دارید.

می توانید بسیار واکنشی و احساساتی باشید و بیش از اندازه احساسات خود را با دیگران در میان بگذارید.

شماره 4 شخصیت ابروهای صاف

اگر ابروهای صافی دارید، ویژگی های شخصیتی شما نشان می دهد که فردی بسیار منطقی هستید و منطق را به احساساتی بودن ترجیح می دهید. فردی روشنفکر هستید که به واقعیت ها و ارقام نگاه می کنید تا احساسات و در جدا نگه داشتن زندگی شخصی و حرفه ای خود بسیار کارآمد هستید. 

در روابط، به ندرت دچار آشفتگی عاطفی می شوید و کسی را ترجیح می دهید که به اندازه شما از نظر عاطفی پایدار باشد. اتخاذ تصمیمات تکانشی سبک شما نیست و ممکن است سرسخت، مدبر و رک باشید. شما چیزها را همانطور که هستند می گویید بدون اینکه زیاد کلمات خود را نرم کنید.

شماره 5 شخصیت ابروهای پیوندی

تخیل زنده و ذهن خلاقی دارید، ممکن است لزوماً اهل رشته های هنری نباشید، اما همیشه جایی را برای ابراز وجود برای خود باز می کنید. ممکن است زمان زیادی از روز را به رویاپردازی و انجام فعالیت‌هایی بگذرانید که به ذهن شما اجازه می‌دهد آزادانه عمل کند. 

عاشق چیزهای خارق العاده بوده، فردی خوش قلب هستید، اما گاهی اوقات در شرایط خاص بخشیدن برایتان سخت است. با این حال، شما همچنین می توانید به راحتی به خاطر چیزهایی که مورد پسند شما نیستند آزرده خاطر یا عصبانی شوید.

شماره 6 ابروها با فاصله زیاد

ویژگی های شخصیتی شما نشان می دهد که شما فردی دوست داشتنی هستید و می توانید به راحتی تحت تأثیر عوامل خارجی قرار بگیرید. ممکن است متوجه شوید که درگیر چیزهایی شده اید یا گاهی اوقات ممکن است جزئیات را از دست بدهید یا در جریان کارها تصمیمات اشتباه بگیرید.

ممکن است گاهی به دلیل احساسات شدید یا وحشت تصمیمی بگیرید یا در زندگی بدون برنامه عمل کنید وحرکت کنید.

منبع : تست های شخصیتی که پرده از راز شما بر می دارد❤️ 

۷ فواید غیرمنتظره پیاده روی برای سلامتی

۷ فواید غیرمنتظره پیاده روی برای سلامتی

۳۰ دقیقه پیاده روی هر روز می تواند سلامت را بیشتر از حد انتظار شما بهبود بخشد. می تواند به طور قابل توجهی سلامت روانی و عاطفی شما را بهبود بخشد و به شما خواب کمک کند.

اما چالش اصلی این است که پیاده روی (یا به طور کلی حرکت مداوم) را به بخشی منظم از برنامه روزانه خود تبدیل کنید. برای اینکه یاد بگیرید چگونه هر روز ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید این مقاله را از دست ندهید.

فواید پیاده روی روزانه

۱٫پیاده روی سلامت قلب را بهبود می بخشد.

دلایلی وجود دارد که از پیاده روی به عنوان یکی از بهترین ورزش ها برای سلامت قلب یاد می شود. بنیاد ملی قلب استرالیا تخمین می زند که ۳۰ دقیقه یا بیشتر پیاده روی در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد و خطر سکته را تا ۳۵ درصد کاهش دهد.

به علاوه، پیاده روی روزانه می تواند به شما در حفظ وزن، متابولیسم، فشار خون و کلسترول خون سالم کمک کند، که همگی به حفظ سلامت قلب کمک می کنند. حتی اگر نتوانید ۳۰ دقیقه در روز را به پیاده روی اختصاص دهید، شواهد نشان می‌دهد که حتی کمی پیاده‌روی بهتر از هیچی است.

 1. پیاده روی استرس را کاهش می دهد و خلق و خو را بهبود می بخشد.

بر کسی پوشیده نیست که ورزش راهی عالی برای کاهش استرس است. پیاده روی باعث ترشح اندورفین می شود که حالتی از لذت مانند خنده و عشق را تقویت می کند. اندورفین‌ها با گیرنده‌های مغز تعامل می‌کنند و باعث ایجاد احساس خوب، افزایش عزت نفس، افزایش تحمل درد و حتی احساس سرخوشی می‌شوند.

پیاده روی واقعا احساس خوبی به شما می دهد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ نشان داد که حتی پیاده‌روی‌های مختصر ۱۰ دقیقه‌ای نیز وضعیت خلق و خوی افراد را بهبود می‌بخشد.

۳٫پیاده روی افسردگی را کاهش می دهد.

تحقیقات نشان می دهد که فعالیت بدنی از جمله پیاده روی می تواند افسردگی را کاهش دهد. برای مثال، مطالعه‌ای روی ۱۲۱ زن یائسه نشان داد که افرادی که سه بار در هفته به مدت ۴۰ دقیقه پیاده روی می‌کردند، کم تر درگیر افسردگی می شدند.

مطالعه دوم نشان داد که پیاده‌روی با سرعت تند تنها به مدت ۲٫۵ ساعت در هفته در مقایسه با بزرگسالانی که ورزش نمی‌کنند به میزان قابل‌توجهی خطر ابتلا به افسردگی را کاهش می‌دهد. افسردگی میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می‌دهد و یکی از علل اصلی ناتوانی در سراسر جهان است، بنابراین حتما پیاده روی را به منظور کاهش افسردگی در برنامه خود قرار دهید.

 1. پیاده روی مفاصل شما را تقویت می کند.

پیاده روی می تواند نقش بزرگی در درمان درد آرتروز داشته باشد. یک مطالعه اخیر نشان می‌دهد که پیاده‌روی ممکن است درد را بهبود بخشد و پیشرفت بیماری را کند کند.

ورزش [مثل پیاده روی] فواید سلامتی بی شماری دارد و همیشه باید اولین رویکرد پیشگیری و درمان بیماری مفصلی باشد، بنابراین در مورد پیاده روی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 1. پیاده روی قند خون شما را کنترل می کند.

کسانی که به طور منظم پیاده روی می کردند ۳۰ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار می گیرند. این به این دلیل است که پیاده روی می تواند به کنترل یا کاهش قند خون کمک کند،

پیاده روی با سرعت تند (سریعتر از ۲۰ دقیقه در هر مایل) با ۴۱ درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ مرتبط می باشد و از سوی دیگر، مطالعه ای بر روی ۲۰۱ فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ نشان داد که هر ۲۶۰۰ قدم بیشتر پیاده روی در روز با کاهش ۰٫۲ درصدی سطح قند خون مرتبط است.

۶٫ پیاده روی عملکرد سیستم ایمنی را تقویت می کند.

یکی دیگر از مزایای سلامتی پیاده روی روزانه بهبود سیستم ایمنی می باشد. محققان بر این باورند که ورزش می تواند عملکرد سیستم ایمنی را به میزان قابل توجهی تقویت کند و به طور بالقوه باعث تغییر در آنتی بادی ها و گلبول های سفید خون شود که به بدن شما در مبارزه با بیماری کمک می کند.

افزایش موقت دمای بدن همچنین ممکن است از رشد باکتری ها جلوگیری کند در حالی که ترشح هورمون های استرس را کاهش می دهد. به‌علاوه، پیاده‌روی ممکن است باکتری‌ها را از ریه‌ها و راه‌های هوایی پاک کند و شانس ابتلا به ویروس‌های سرماخوردگی و آنفولانزا را کاهش دهد.

 1. عمر خود را افزایش دهید

راه رفتن با سرعت بیش تر به افزایش عمر کمک می کند و باعث می شود که افراد سلامت بیش تری را هم تجربه کنند زیرا بیماری های عروقی، دیابت و سرطان را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد.

چگونه پیاده روی را به یک عادت روزمره تبدیل کنیم؟

پیاده‌روی برای شروع حرکت در اولویت روزانه قرار دارد. شما به تجهیزات فانتزی، یادگیری حرکات پیچیده و لباس خاص  نیاز ندارید. فقط می‌توانید کفش‌های کتانی خوب، لباس‌های راحت بپوشید، و به پیاده روی بروید.

اولین قدم برای تبدیل عادت به راه رفتن این است که حفظ امتیاز را فراموش کنید. او می گوید: «ما تمایل داریم در اعداد و ارقام گرفتار شویم. این اعداد می توانند واقعاً دلهره آور به نظر برسند و مانع برداشتن اولین قدم شوند.»

در ادامه ترفندهای ساده ای ذکر شده اند که باعث می شود پیاده روی برای شما تبدیل به یک عادت شود.

 • به جای آسانسور از پله بروید ( اگر پله ها زیاد نبوده و باعث زانو درد نشوند)
 • هنگام کار کمی دورتر پارک کنید
 • در حین دم کشیدن قهوه در خانه قدم بزنید
 • به جای نشستن پشت میز و صحبت کردن با یکدیگر به قدم زدن دسته جمعی بروید.
 • در طول تمرین ورزشی بچه هایتان در اطراف زمین قدم بزنید.
 • موسیقی مناسبی را انتخاب کنید مطالعات نشان می‌دهد که موسیقی می‌تواند انگیزه‌ای عالی باشد، مخصوصاً وقتی صحبت از ورزش می‌شود. آهنگ هایی را انتخاب کنید که با نوع تمرینی که می خواهید انجام دهید مطابقت دارد.

سعی کنید به هر روشی که می توانید پیاده روی را به یک عادت منظم تبدیل کنید. هر چه بیشتر کاری را به طور منظم انجام دهیم، احتمال بیشتری وجود دارد که آن را ادامه دهیم. وقتی صحبت از ایجاد عادت می شود، تکرار عامل کلیدی است.

منبع : ۷ فواید غیرمنتظره پیاده روی برای سلامتی