ازدواج با مرد پولدار | شاهزاده ای با اسب سفید لطفا

ازدواج با مرد پولدار، شاهزاده ای با اسب سفید لطفا

ازدواج با مرد پولدار برای بسیاری از دختران جذاب و خوشایند می باشد، امروزه یکی از ملاک های ازدواج برای دختران، شرایط مالی مناسب است. تا حالا در مورد انگیزه ازدواج از خودتان سوالاتی پرسیده اید؟

بر اساس تحقیقاتی که متخصصان این حوزه انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که شرایط مالی، فرهنگی و اجتماعی زوجین اگر نزدیک به یکدیگر باشد احتمال بروز شکست در زندگی مشترک کاهش می یابد.

به همین دلیل بسیاری از دختران در مورد ازدواج با مرد پولدار دچار تردید می شوند و این سوال در ذهن شان به وجود می آید که آیا پولدار بودن مرد می تواند مشکلاتی را در زندگی آن ها ایجاد کند یا خیر؟ در این مقاله این موضوع را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دادیم که مطالعه آن می تواند در امر ازدواج به شما کمک کند.

پیش از ازدواج با مرد پولدار

اختلاف طبقاتی در ازدواج و بالاتر بودن شرایط مالی مرد اگر چه آسایش و رفاه شما را تامین می کند اما به دلیل وجود تفاوت هایی در انتظارات، نیازها و سبک زندگی مشکلاتی را برای شما به وجود می آورد.

به همین دلیل قبل از تصمیم گیری شرایط زندگی تان را به خوبی بررسی کنید تا در زندگی مشترک مشکلاتی برای شما ایجاد نشود و با شکست مواجه نشوید.

در ادامه این مقاله نکاتی را بیان کردیم که بررسی آن ها پیش از ازدواج با مرد پولدار ضرورت دارد، در صورتی که تصمیم تان برای ازدواج جدی است سعی کنید از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید تا در این زمینه شما را راهنمایی کند.

 1. ازدواج با مرد پولدار و توجه به ویژگی های رفتاری

در صورتی که شرایط مالی مرد خوب باشد نباید به سایر ویژگی ها و شرایط فرد بی توجه بود و آن ها را نادیده گرفت، طرف هر چه پولدار باشد باز هم باید به وظایف مرد و زندگی مشترکش آگاه باشد.

برای این که به سایر ویژگی های همسر آینده تان توجه کنید باید تصور کنید که او شرایط مالی خوبی ندارد و تا شرایط مالی به تنهایی به چشم نیاید، در این شرایط از خودتان بپرسید که با وجود شرایط اقتصادی پایین تر آره راضی به ازدواج با این فرد هستید یا نه؟

آیا در صورت نداشتن وضعیت مالی خوب، ویژگی های شخصیتی و رفتاری قانع کننده ای در این فرد برای شما جذاب است و تصمیم به ازدواج با او را دارید یا خیر؟

توجه داشته باشید که شرایط مالی و موقعیت اجتماعی پایدار نمی باشد و به هر دلیلی در طول زندگی تغییر می کند، در صورتی که دلایل کافی برای ازدواج با این فرد نداشته باشید در صورت کوچک ترین مشکل و تزلزلی در موقعیت مالی همسرتان با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

 1. انتظارات خانواده همسر

توقعات و انتظاراتی که خانواده همسر از عروس خود دارند، نقش بسیار مهمی در به وجود آمدن اختلافات در میان زوجین دارد.

در صورتی که با یک مرد پولدار ازدواج می کنید انتظارات و توقعات خانواده او را باید در مورد مسائل مالی گوناگون مثل تهیه جهیزیه و موارد دیگر بسنجید و ببینید که آیا می توانید از پس توقعات خانواده شوهرتان برآیید یا خیر؟

در صورتی که این مسئله به درستی مورد بررسی قرار نگیرد و مدیریت نشود فشار زیادی به خانواده شما وارد می شود در نتیجه زندگی شما با مشکلاتی رو به رو می شود و در نتیجه رضایت تان را از زندگی تحت تاثیر قرار می دهد.

 1. ازدواج با مرد پولدار، خودتان را بیشتر بشناسید

از خودتان بپرسید که از زندگی تان چه چیزی می خواهید؟ آیا به خاطر پول به ازدواج بدون عشق تن می دهید؟ ویژگی های شخصیتی و مهارت های زندگی و سازگار شما در ازدواج تان و موفقیت در زندگی زناشویی نقش بسیار مهمی دارد.

برخی از ویژگی های شخصیتی باعث می شود تا افراد نتوانند شرایط مالی یا اجتماعی همسرشان را به راحتی بپذیرند، این افراد سلطه طلبی بالایی دارند و در روابط خود دوست دارند ویژگی های برتری داشته باشند تا بر روی روابط خود مسلط باشند و بتوانند اوضاع زندگی شان را خودشان مدیریت کنند.

در صورتی که شخصیت سلطه جویی داشته باشید نمی توانید به فردی که از شما پولدارتر است احساس خوبی داشته باشید، برای آن که بتوانید در مورد ویژگی های شخصیتی خود و طرف مقابل تان دست پیدا کنید می توانید از روانشناس کمک بگیرید تا در این خصوص شما را راهنمایی کند.

هم چنین روانشناس با ارائه سایر خدمات مشاوره پیش از ازدواج تاثیر بسیاری در تصمیم گیری شما دارد و می توانید همسر مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

 1. شرایط کاری او را بررسی کنید

بسیاری از افرادی که شرایط مالی خوبی دارند ساعت کاری آن ها بسیار طولانی می باشد و با مشاغل استرس زا و طولانی سر و کار دارند و این مسئله بر روی زندگی شما تاثیر می گذارد و استرس های بسیاری را به شما وارد می کند و کیفیت زندگی زناشویی تان را تحت تاثیر می گذارد.

در این شرایط باید قبل از ازدواج وضعیت شغلی همسر آینده تان را به خوبی بررسی کنید و علاوه بر درآمد شرایط کاری او را در نظر بگیرید.

 1. با توقعات و انتظاراتش آشنا شوید

افرادی که شرایط مالی متفاوتی دارند در اغلب موارد خواسته ها و توقعات متفاوتی از همسرشان دارند.

در این باره باید به طور صریح با همسرتان گفت و گو کنید و ببینید که طرف مقابل از زندگی مشترکش چه چیزی می خواهد. در این شرایط می توانید صادقانه از خودتان بپرسید که آیا می توانید توقعات این شخص را برآورده کنید یا از پسش بر نمی آیید؟

 1. علاقه مندی هایش را بشناسید

یک مرد پولدار ممکن است علاقه مندی های خاصی داشته باشد و برای لذت بردن از زندگی سبک متفاوتی را برای خود دنبال کند.

به همین دلیل باید در مورد علاقه مندی ها و نحوه گذراندن اوقات فراغت با او صحبت کنید و بررسی کنید که چقدر می توانید با یکدیگر سازگار باشید  به عنوان مثال اگر همسرتان اهل دورهمی و مهمانی دوستانه است شما تا چه حد می توانید در کنار او باشید و او را همراهی کنید؟

در صورتی که در این زمینه ها تفاوت های بیشتری داشته باشید احتمال وجود تعارض و چالش های جدی در زندگی شما بسیار افزایش می یابد به همین دلیل قبل از این که تصمیم جدی در مورد ازدواج بگیرید باید در مورد این مسائل به بینش دقیقی برسید تا بتوانید ازدواج موفقی داشته باشید.

 1. ازدواج با مرد پولدار، میزان ایده آل گرایی او را بررسی کنید

بسیاری از مردان پولدار تجربه ای از ناکامی و شکست ندارند زیرا چیزهایی که خواسته اند را به راحتی به دست آورده اند و با افرادی که دوست داشتند ارتباط برقرار کرده اند، این امر باعث می شود تا شخصیت ایده آل گرایی داشته باشند و همه چیز را در بهترین حالت ممکن بخواهند.

در نتیجه ممکن است در مورد همسر آینده شان همین دیدگاه را داشته باشند و در صورتی که با کوچکترین نقطه ضعفی رو به رو شوند از او دلزده و مایوس شوند. به همین دلیل باید طرف مقابل تان را مورد بررسی قرار دهید و ببینید تا چه حد می تواند ویژگی های مثبت و منفی شما را بپذیرد.

در این شرایط کمک گرفتن از مشاوره پیش از ازدواج کمک بسیاری به شما می کند و می تواند به شما کمک کند که بهترین تصمیم را بگیرید.

ازدواج با مرد پولدار

یکی از ملاک های مهم ازدواج برای بسیاری از زنان، ازدواج با مرد پولدار می باشد، در واقع تمکن مالی خوب همسر برای زنان احساس امنیت می آورد و بسیاری از نگرانی هایی که مربوط به زندگی مشترک را کاهش می دهد.

به همین دلیل در کنار وضعیت مالی فرد باید ویژگی های اخلاقی، رفتاری او را مورد سنجش قرار دهید و تنها به درآمد بالا برای ازدواج توجه نفرمایید و آن را ملاک اصلی قرار ندهید.

برای ازدواج با مرد پولدار و پیدا کردن کسی که ویژگی های اخلاقی خوبی دارد و در کنار آن وضعیت مالی اش خوب است باید به نکات زیر توجه کرد و آن ها را مورد بررسی قرار داد.

 1. کمی اجتماعی تر باشید

سعی کنید در اجتماعاتی که افراد حضور دارند شرکت کنید و وارد اجتماع شوید تا منزوی تر نشوید، زیرا اگر گوشه گیر و منزوی شوید شانس دیده شدنتان کمتر خواهد بود، در نتیجه سعی کنید با دیگران ارتباط داشته باشید و این فرصت را در اختیار آن ها قرار دهید تا با شما آشنا شده و ویژگی های مثبت تان را به خوبی ببینند.

هم چنین با مطالعه روابط اجتماعی می توانید اطلاعات خود را در این خصوص افزایش دهید.

 1. مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشید

بر روی مهارت های ارتباطی تان تمرکز داشته باشید و سعی کنید آداب معاشرت خود را ارتقا بخشید، افرادی که اصول ارتباطی موثر را می دانند به خوبی می توانند با شما و هر قشری از جامعه ارتباط برقرار کنند و آن ها را به سمت خود جذب نمایند.

در صورتی که احساس کردید که اعتماد به نفس شما پایین است و در ارتباطات بین فردی با مشکل رو به رو شده اید باید از روانشناس کمک بگیرید تا در این خصوص شما را راهنمایی کند و شما را در حل مشکلات و چالش ها کمک نماید.

 1. ازدواج با مرد پولدار، به زیبایی خود اهمیت بدهید

علاوه بر زیبایی ظاهر باید به زیبایی درون خود توجه کنید و سعی کنید هر روز برای رشد بیشتر آن گام بردارید، مردان پولدار در اغلب موارد گزینه های زیادی برای ازدواج دارند اما در بسیاری از موارد جذب کسانی می شوند که تنها به زیبایی ظاهری اش توجه نکند و تنها دارایی اش زیبایی ظاهری نباشد.

 1. در جهت توانمندسازی خود بکوشید

اگر کسی بداند که تنها به خاطر مال و ثروتش او را دوست دارید از شما دلزده می شود در این شرایط باید به او نشان دهید که خودتان توانمندی هایی دارید و تنها برای امور مالی به او وابسته نیستید.

در صورتی که توانمندی های بیشتری داشته باشید انتخاب عاقلانه تری خواهید داشت و علاوه بر پول به سایر ویژگی های فرد توجه نمایید تا بتوانید انتخاب منطقی داشته باشید.

 1. ازدواج با مرد پولدار، ارزش پول را بدانید

بسیار اهمیت دارد که برای وقت و انرژی که مرد برای به دست آوردن پول صرف می کند ارزش قائل شوید و قدر زحمات او را بدانید و سعی کنید خرج های بی جا و هزینه های هنگفتی نداشته باشید و الکی ثروتش را به باد ندهید.

زنانی که ولخرج هستند به طور غیرمستقیم به همسرشان نشان می دهند که دلسوز نیستند و در جهت رشد اقتصادی همسرشان هیچ اقدامی انجام نمی دهند در این صورت باید از مرکز مشاوره ستاره ایرانیان کمک بگیرید تا در این زمینه شما را راهنمایی کند.

منبع : ازدواج با مرد پولدار | شاهزاده ای با اسب سفید لطفا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.