ملاک های انتخاب یک مشاور ازدواج خوب + معرفی بهترین ها

یکی از دغدغه های زوجین هنگام ازدواج انتخاب مشاور خوب می باشد، بسیاری از زوجین نمی دانند چگونه باید یک مشاور خوب را تشخیص دهند، در این مقاله هر چیزی که نیاز است در مورد انتخاب یک مشاور خوب و مناسب بدانید ذکر شده است.

برای انتخاب یک مشاور ازدواج خوب باید ملاک های زیر را در نظر بگیریم:

 • تحصیلات
 • تجربه
 • انتظاراتی که می توانیم از جلسات مشاوره ازدواج داشته باشیم و برنامه مورد نظر مشاوران روانشناسی ازدواج.

مشاوره ازدواج

بسیاری از گروه های مذهبی و ادیان، توصیه می کنند تا مشاوره قبل از ازدواج انجام داده شود زیرا مشاوره که در مرکز مشاوره ازدواج ستاره ایرانیان صورت می گیرد با توجه به اعتقادات مراجعین می باشد و بر اساسا آن تنظیم می شود و در صورتی که لازم باشد با رویکردهای مذهبی می باشد و روانشناسان ازدواج به عقاید شخصی که برای مشاوره مراجعه می کند احترام می گذارند و همین اعتقادات و ارزش های شخصی مراجعین و همسرشان، مسائلی مانند جهت، مسیر و تمرکز جلسه را مشخص می کند.

روانشناس ازدواج

مشاوره های پیش از ازدواج یک درمانگر با درمانگر دیگر متفاوت می باشد و روش مشاوره دادن بستگی به تشخیص روانشناس ازدواج خودتان دارد و در صورتی که مشاوره ازدواج به صورت انفرادی صورت گیرد به مشاور این امکان را می دهد تا به صورت خاص نقاط ضعف، قدرت و نگرانی در رابطه را تشخیص دهد، در صورتی که جلسات اولیه به صورت انفرادی باشد  به هر کدام از زوجین کمک می کند تا با دید واقع گرایانه و راحت تری در مورد خواسته ها و عقایدشان صحبت کنند و جلساتی که به صورت زوج و مشترک برگزار می شود همان عقایدی که در جلسه انفرادی بیان شده است را به چالش می کشاند و در این حالت پیش از ازدواج میزان تطابق طرفین را مورد بررسی قرار می دهد.

بعد از اولین جلسه، شما و مشاور روانشناس در مورد جلسات بعدی تصمیم خواهید گرفت به طور معمول جلسات هفته ای یک بار تشکیل می شوند و برخی از مسائل ممکن است در یک جلسه حل شوند و برخی دیگر احتمال دارد چند جلسه طول بکشد.

راهکارهایی برای حل مسائل

در جلسات مشاوره ممکن است زوجین در مورد نگرانی هایشان صحبت کنند و یک روانشناس خوب این موضوع را در نظر گرفته و آن را بررسی می کند و بر اساس آن یک برنامه عملی خوب در اختیار زوجین قرار می دهد، با راهکارهایی که به شما داده می شود این جسارت را پیدا می کنید که با مشکلات و تعارضات آینده مقابله کنید.

 هم چنین درمانگر با راهکارهای عملی مانند چگونگی ابراز همدلی و همراهی به زوجین کمک می کند تا حس همبستگی خودشان را حفظ کنند و در شرایط دشوار در کنار یکدیگر باشند.

آغاز یک رابطه مثبت و دلگرم کننده

در صورتی که در جلسات مشاوره پیش از ازدواج شرکت کنید باعث شروع مثبت یک رابطه متعهدانه مانند ازدواج می شود و کمک گرفتن از مشاوره خوب به زوجین کمک می کند تا نقاط قوت و یا موانع احتمالی که احتمال دارد در زندگی مشترک و ازدواج شان با آن ها رو به رو شوند را به درستی تشخیص داده و بر روی آن ها کار کنند.

زمانی که در جلسات مشاوره ای شرکت می کنید این فرصت را دارید تا در اتاقی امن، شخصیتی واقعی و صادقانه خودتان را ابراز کنید و خودتان را درگیر فعالیت های آموزشی کنید.

معرفی مشاور ازدواج خوب در تهران

اگر شما و شریک زندگی تان با توجه به مطالبی که در مقاله مشاوره قبل از ازدواج ذکر شده است این آمادگی را در خودتان حس می کنید که می توانید رابطه قوی و پایدار ایجاد کنید می توانید با مرکز مشاوره در تماس باشید و سوالاتتان را بپرسید.

در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان که در تهران فعالیت می کند از مشاوران و روانشناسان آموزش دیده و تحصیل کرده تشکیل شده است و آن ها در یک فضای امن و آرام همراه شما می باشند و در جلسات مشاوره به شما و همسرتان آموزش هایی را می دهند و شما یاد می گیرید تا قدم هایی برای ازدواج پایدار و خوش حال کننده بر دارید. 

بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج

روانشناسان ازدواج ستاره ایرانیان از طیف وسیعی از روش ها استفاده می کنند و تمرکز آن ها بر روی بهبود، احیا و ایجاد یک رابطه سالم، قوی و دائمی می باشد و هدف آن ها از مشاوره بهبود نزدیکی، همدلی و مقاومت در رابطه می باشد.

مرکز مشاوره به صورت شبانه روزی پاسخ گو مراجعین می باشند و مشاوران مرکز ستاره ایرانیان به نگرانی های تان گوش می دهند و به شما کمک می کنند تا به صورت حضوری، غیر حضوری ( مشاوره آنلاین) و تلفنی مشکلات تان را بیان کنید و برای حل آن ها راهکارهایی را بیان می کنند، این خدمات چه برای عزیزانی که در ایران زندگی می کنند و چه عزیزانی که در خارج از کشور سکونت دارند ارائه می شود.

جمع بندی

مواردی که در بالا بیان شده است بسیار مهم می باشد و نباید در امر ازدواج این مسائل را نادیده گرفت زیرا آسیب های غیر قابل جبرانی برای شما بر جای می گذارد و به سختی قابل بازگشت خواهد بود، آمادگی برای ازدواج بسیار مهم می باشد و این امر اهمیت آن فراتر از برنامه ریزی و برپایی جشن و مراسم عروسی می باشد.

هزینه مشاوره ازدواج

برای این که یک ازدواج سالم و موفق داشته باشد و رابطه شما با همسرتان به خوبی پیش روند برای آن هزینه و زمان کنار بگذارید و از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید. هزینه ای که برای مشاوره ازدواج پرداخت می شود یک نوع سرمایه گذاری گرانبها و ارزشمند برای آینده شما می باشد زیرا شما از سلامت و حال خوب تان آگاه می شوید، جلساتی که در کلینیک روانشناسی ستاره ایرانیان برگزار می شود  موجب تقویت روابط شما شده و حس قدرت و اعتماد را در شما و پارتنرتان ایجاد می کند، به این شکل شما و همسرتان می توانید در کنار یکدیگر اهدافتان را دنبال کنید.

سوالات متداول مشاوره ازدواج

در مشاوره پیش از ازدواج سوالات زیر پرسیده می شود:

 • چرا ازدواج کرده اید؟
 • چرا به یکدیگر علاقه دارید؟
 • دوست دارید به چه صورت به پیشرفت نامزد خودتان کمک کنید؟
 • شما در رابطه با چه مشکلاتی مخالفت دارید؟
 • شما امور مالی تان را به چه صورت با همراهی یکدیگر مدیریت خواهید کرد؟
 • کارهای سخت را به چه نحوی تقسیم بندی خواهید کرد؟
 • آیا علاقه به بچه دارید و می خواهید بچه دار شوید؟
 • در صورتی که بچه می خواهید دوست دارید تعداد آن چه تعداد باشد؟
 • آیا اهداف شما با یکدیگر مطابقت می کند؟
 • در کجا زندگی خواهید کرد؟
 • آیا همه کارها را باید همراه با هم انجام دهید؟
 • آیا ازدواج برای پول تصمیم آگاهانه است؟

در میان جوانان تصور غلطی شایع است که اگر با همسر ثروتمند و تحصیل کرده ای که از موقعیت اجتماعی خوبی برخوردار می باشد ازدواج کنند می توانند تمام واقعیت های تلخ گذشته شان را فراموش کنند. مواردی مانند فقر اقتصادی، فقر فرهنگی و بی سوادی والدین، فقدان موقعیت و جایگاه را اجتماعی را از یاد برده و یک تحول جدید در زندگی فعلی شان ایجاد نمایند.

 این مسئله باعث می شود تا فرد معیارهای اخلاقی و شخصی طرف مقابلش را نادیده بگیرید و اولویت ازدواج را وضعیت مالی و اقتصادی در نظر بگیرد.

باید این نکته را در نظر بگیرید که بدون توجه به معیارهای اصلی برای انتخاب همسر و هم چنین عدم احساس خوب و تنها هدف ازدواج،  در نظر گرفتن مواردی مانند مادی گرایی و صرفا برای پول باشد بدون شک منطقی نیست و ازدواجی اشتباه می باشد با این وجود نکاتی که در این مقاله بیان شده است به شما کمک می کند تا انتخاب دقیق تر و تصمیمات آگاهانه تری داشته باشید.

1. آیا از ازدواج می ترسید؟

ابتدا باید علت ترس را شناسایی کنید زیرا بسیاری از افراد خودشان از ازدواج نمی ترسند اما حوادث و احتمالاتی که ممکن است به وجود آید و وقوع آن ها بسیار کم است، ترس و اضطراب بسیاری را در خودشان ایجاد می کنند.

پیدا کردن عواملی که باعث ترس از ازدواج می شود اهمیت بسیاری دارد و از آن چه که می ترسید با نگاهی به گذشته، شرایط زندگی، باورهای شما می توانید علت اصلی آن مشکل را به دست آورید و بعد از این که عوامل صحیح و نادرست را پیدا کردید آن ها را بر اساس تفکر خودتان مطرح نمایید و نتیجه را  برای خودتان بنویسید.

آیا عوامل موثر بر ترس از ازدواج غیر قابل تحمل می باشد و نمی توانید آن ها را حل کنید؟ پس از ازدواج در زندگی شما چه تغییراتی ایجاد می شود؟ در این شرایط باید صحنه هایی که باعث ترس شما و بدتر شدن تصویر ذهنی شما می شود را تصور کنید و سپس راه حلی را برای حل آن در نظر بگیرید و موقعیت های خود را بهبود بخشید.

2. ازدواج برای افراد اسکیزو فایده دارد؟

در جهان امروزه به دلیل در دسترس بودن داروها و درمان های موثر بیماران روانی هم مانند دیگر شهروندان می توانند زندگی عادی داشته باشند و ازدواج برای آن ها مفید است و مزایایی برای بیماران دارد که عبارت است از:

 • رضایت از نیاز های عاطفی تشکیل خانواده و حمایت از خانواده
 • مراقبت های بیشتر از همسر و فرزندان بیمار
 • رضایت از نیاز جنسی

اما باید پیش از ازدواج با مشاور در این باره مشورت کنید و طرف مقابل را از بیماری شخص مطلع نمایید تا تصمیم درستی در این امر بگیرد.

3. بهترین مشاور ازدواج

یکی از جدیدترین و برترین خدمات مشاوره ازدواج در ایران، توسط مرکز مشاوره ستاره ایرانیان انجام می شود این مرکز از مشاوران و متخصصان با تجربه تشکیل شده است که بهترین مشاور قبل از ازدواج برای جوانان می باشد.

منبع : ملاک های انتخاب یک مشاور ازدواج خوب + معرفی بهترین ها 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالات متداول

1 -