خانه جدید

21 کاری که بعد از رفتن به یک خانه جدید باید انجام دهید

21 کاری که بعد از رفتن به یک خانه جدید باید انجام دهید

شما برای برنامه ریزی و سازماندهی یک جابجایی کاملا موفق، مطابق با چک لیست جابجایی خودتان عمل کرده اید.

الان شما به صورت ایمنی به خانه جدید خودتان رسیده اید و برای شروع این مرحله هیجان انگیز از زندگی تان نمی توانید بیش از این صبر کنید.

بعد از پایان یافتن این کارها، شما باید برای سازماندهی یک جابجایی کامل برنامه ریزی داشته باشید، به نحوی که در مسیر راه دچار هیچ نوع پشیمانی نشوید و مهم ترین نکته ای که وجود دارد عبارت از رفتن به یک محل مسکونی بزرگ و راحت می باشد.

شما برای افتخار کردن به خودتان دلایل مختلفی دارید.

متاسفانه، برای باز کردن بسته شامپاین خودتان که برای چندین سال و برای مواقع خاص همانند این موقع نگه داشته اید و همچنین برای جشن گرفتن موفقیت جابجایی به این روش، هنوز خیلی زود است.

همچنان کارهای زیادی وجود دارند که باید در رابطه با خانه تان انجام دهید .

خانه جدید

یک سری کارهای سریع که نباید در انجام دادن آنها تاخیر داشت.

بله، بعدا زمان مناسبی برای جشن گرفتن وجود خواهد داشت، ولی الان باید روی وسایل خودتان را بپوشانید و کار خودتان را شروع کنید.

از چک لیست جابجایی به خانه جدید ما استفاده کنید .

یک چک لیست تصویری رفتن به خانه که همه مواردی را توضیح داده است که باید بعد از رفتن به خانه جدید انجام بدهید.

بررسی کردن جعبه های تحویل داده شده

بلافاصله بعد از اینکه جعبه های انتقال یافته وارد خانه جدید شدند، آنها را بررسی کنید.

شما در طول آماده شدن برای یک جابجایی، دارای یک صورت اموال خانه آماده شده یا دریافت شده ای هستید، درست است؟

هر جعبه جابجا شده را به محض وارد شدن به خانه جدید، بر مبنای لیست موجود بررسی کنید و در صورتی که یک جعبه یا وسایل خانه فراموش شوند، این مورد را به کارمندان جابجایی اطلاع دهید و با هم چک کنید و ببینید که آیا این وسیله به دلیل اشتباه صورت گرفته در کامیون حمل بار باقی مانده است یا نه.

بعد از آنکه جابجا کنندگان وسایل خانه شما را ترک کردند، همه جعبه های انتقال یافته را بررسی کنید و ببینید که آیا وسایل موجود دارای خسارت ظاهری یا سایر علائم مربوط به بدرفتاری مشخص می باشند یا نه.

در صورتی که کالاهای شکسته شده یا آسیب دیده را مشاهده کرده باشید، هر نوع خسارت خاص را در فهرست موجودی اموال خودتان یادداشت کنید و این موضوع را به شرکت باربری انتقال دهید تا مشکل موجود را به صورت کامل رفع کنند.

در صورتی که برای انتخاب جابجا کنندگان مطمئن و قابل اطمینان احتیاط های لازم را رعایت کرده باشید، این بحث باید هر چه سریع تر و مطابق دلخواه شما خاتمه خواهد یافت.

با این وجود، شرکت باربری باید به حرف های شما گوش کند، حقوق مصرف کنندگی شما را رعایت کند و یک شکایتی را علیه جابجا کنندگان وسایل شما تنظیم کند.

تجهیزات زندگی خودتان (مانند آب) را بررسی کنید و مورد استقاده قرار دهید

  حتما راهنماهای مربوط به وسایل برقی و وسایل آبی را مطالعه کنید و شماره ها را در یک محیط ایمن نگه دارید تا در حین ایجاد مشکل بتوانید از آنها استفاده کنید.

قبل از جابجایی باید ارتباط مربوط به تجهیزات خانه را مشخص کرده باشید، ولی در صورتی که به هر دلیلی این کار را انجام نداده باشید، همین الان و بدون هیچ نوع اتلاف وقتی این کار را انجام دهید.

در حالت طبیعی، شرکت های تجهیزاتی اولیه ای که باید به آنها توجه شود، عبارت از ارائه کنندگان آب و برق می باشند .

در صورتی که شما امکانات مربوط به برق، گاز و آب را در خانه جدیدتان داشته باشید، همه چیز فوق العاده خواهد بود.

بعد از توجه به تجهیزات مبنایی، الان باید کارهای لازم را برای دسترسی به اینترنت، تلفن و سایر خدمات مهم انجام دهید.

باز کردن وسایل ضروری

در صورتی که حین درست کردن مجدد تخت خودتان مشکل داشته باشید، یک بک آپ حرفه ای تهیه کنید.

این کار از طریق جدا کردن جعبه های ضروری شما و آماده کردن دو اتاق خیلی مهم برای استفاده – اتاق خواب و حمام – صورت می گیرد.

معمولا در طول روزهای جابجایی انرژی افراد تخلیه می شود، بنابراین شما به یک مکانی نیاز دارید تا در پایان یک روز جابجایی استرس زا، به بدن خسته خودتان استراحت بدهید.

وسایل تخت خواب خودتان را جمع کنید (در صورت نیاز)، جعبه هایی ک برچسب “تخت خواب” دارند را باز کنید و برای داشتن یک خواب شیرین، تخت خودتان را آماده کنید.

با این وجود، قبل از متوقف کردن کارهای خودتان، شما نیاز به یک دوش نیرو بخش دارید.

بنابراین باید جعبه های “حمام” را باز کنید و وسایل دوش، حوله ها، لباس های حمام محبوب خودتان و همچنین تمامی وسایل مورد نیاز خودتان برای از بین بردن استرس و از بین بردن چرک خودتان را بیرون بیاورید.

البته باز کردن و مرتب کردن وسایل آشپزخانه هم اهمیت زیادی دارد، ولی این کار می تواند بعد از گذشت چند روز و از بین رفتن خستگی شما صورت بگیرد.

منظم کردن

بیشترین زمان بعد از جابجایی خودتان را صرف ایجاد یک لیستی از کارهای لازم بکنید و این برنامه را اجرا کنید.

بعد از جابجایی، صرف یک زمانی برای اولویت بندی کارها اهمیت زیادی دارد.

یک دفترچه بردارید و تمام وظایف سریعی که باید در چند روز و حتی چند هفته آینده انجام بدهید را یادداشت کنید.

همانطور که یک تاریخ جابجایی باعث می شود که شما یک جابجایی بدون استرس و بدون مشکلی داشته باشید.

یک لیست اولویت بندی شده هم باعث خواهد شد که شما کارهای لازم مربوط به خانه جدیدتان را به صورت سریع انجام دهید و در کمترین زمان ممکن با محیط های ناشناس خودتان سازش پیدا کنید.

کل خانه تان را بررسی کنید

در صورتی که متوجه هر نوع علامت ناراحت کننده مربوط به هجوم آفت ها شوید، یا خودتان با این مشکل مقابله کنید و یا در صورت شکست خوردن تلاشتان، با یک اداره کنترل آفت ها تماس بگیرید.

یکی از کارهایی که باید بعد از رفتن به خانه جدید انجام داد، عبارت از به دست آوردن شناخت کلی در مورد مکان موجود می باشد.

یک محل مناسبی برای ذره بین های بزرگ کننده انتخاب کنید و همانند شرلوک هولمز[1]، هر نوع شکاف و برآمدگی موجود در خانه خودتان را به دقت و با علاقه بررسی کنید.

برای پیدا کردن هر نوع خرابی، تمامی اتاق ها را به دقت بررسی کنید، به خصوص خرابی های مربوط به آب یا خرابی های مربوط به سیستم گرمایشی.

هر نوع نشت مربوط به لوله کشی ساختمان، چکه کردن شیر آب و کارکردن توالت ها را بررسی کنید.

یک ترفند هوشمندانه برای مطمئن شدن نسبت به نبود هیچ نوع نشت آب، عبارت از ثبت کردن موارد خوانده شده از کنتور آب در شروع و پایاین یک دوره چند ساعته ای می باشد که هیچ نوع مصرف آبی در خانه وجود نداشته باشد.

در صورتی که دو مورد خوانده شده متفاوت باشند، در این صورت مطمئنا شما مشکل نشت آب دارید و شما باید محل آن را مشخص کرده و این مشکل را از بین ببرید.

علاوه بر این، مشکلات دردسر ساز مربوط به حیاط جلویی، حیاط پشت و محیط خانه را هم باید از بین برده و این محیط ها را تمیز کنید.

مشخص کردن جعبه فیوز و شیر آب اصلی

شما به یک فرد دیگری نیاز دارید تا در شناسایی فیوز به شما کمک کند (آمادگی برای مواقع قطع و وصل برق).

نسبت به محل قرارگیری جعبه قطع کننده مدار و شیر آب اصلی که برای مواقع ضروری قرار گرفته اند، یا صرفا برای موارد مربوط به تعمیر مشکلات برقی و آبی قرار گرفته اند که در حین آن به قطع برق یا بریدن لوله آب نیاز پیدا می شود، اطلاع کسب کنید.

در صورتی که فیوزها برچسب گذاری نشده باشند و یا در صورتی که ساکنان قبل از شما برچسب اشتباهی روی فیوزها زده باشند، باید مشخص کنید که کدام فیوزها کنترل مربوط به کدام بخش از خانه جدید می باشند.

هر قطع کننده مدار را به ترتیب مشخص و برچسب گذاری کنید. به طور مشابه، نسبت به نحوه کار کردن شیر توقف آب اصلی آشنا شوید و از طریق چک کردن هر نوع آب مربوطه بعد از بسته شدن شیر، کارکرد مناسب آن را بررسی کنید.

در صورتی که شیر توقف آب اصلی کاکرد مناسبی نداشته باشد، نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

ایمن کردن خانه جدیدتان

همه کارهای لازم برای ایمن کردن محیط تان و خانواده تان را انجام دهید.

بعد از متصل شدن تجهیزات خانه و بررسی شدن مشکلات و محل ها اوژانسی آن، الان باید خانه خودتان را در برابر دسترسی غیر مجاز یا بلایای طبیعی ایمن کنید.

تمامی قفل های مربوط به درهای خارجی را تغییر دهید تا مطمئن شوید که خودتان و اعضای خانواده تان تنها افرادی می باشید که به خانه جدیدتان دسترسی دارید.

پنجره ها و درها را دوبار چک کنید و مطمئن شوید که آنها به صورت ایمنی بسته می شوند.

خانه جدید

چند مورد از بسته های کمک های اولیه را خریداری نمایید. یک نقشه فرار در موارد اضطراری را در مورد خانه خودتان طراحی کنید و مطمئن شوید که تمامی اعضای خانواده اطلاع کاملی نسبت به آن دارند.

با متخصصان مشورت کنید و یک آلارم دزدی را نصب کنید، به خصوص در صورتی که خانه شما در محله ای قرار بگیرد که به عنوان یک محله نسبتا بد شناخته می شود.

ایمن کردن خانه جدیدتان برای کودکان

 یک کودک ایمن به معنای یک کودک شاد می باشد و یک کودک شاد به معنای الگوهای شاد می باشد.

در صورتی که حین جابجایی به خانه جدیدتان دارای بچه یا کودک نوپا باشید، ایمنی خانه شما باید یک مرحله بیشتر از ایمنی سایر خانه ها باشد و باید یک سری کارهای دیگری هم انجام بدهید که به عنوان محافظت کننده کودک شناخته می شوند.

این مراحل ایمنی که همچنین به عنوان محافظت کننده از کودک شناخته می شوند، یک سری مراحل جدی می باشند.

یک فرآیند کاملی که شامل شناسایی به موقع کلیه خطرات خانه موجود در کمین کودک و همچنین از بین رفتن مناسب این خطرات می باشد.  

فرآیند ایجاد ایمنی برای کودک یا فرزند نوپای خودتان را از اتاقی شروع کنید که وی بیشتر زمان خودش را در آنجا می گذارند – اتاق شیردهی.

در تختخواب کودک فقط دو مورد قرار دهید – کودک شاد شما و ملافه های تشک مناسب.

میزهای در حال تغییر را در برابر بالا رفتن تصادفی کودک ایمن کنید و همچنین محافظت های پنجره ای محکم و نقاط کور بدون سیم موجود در پنجره ها و محافظ های بیرونی موجود در دیوراها را هم از نظر ایمنی در شرایط مناسبی قرار دهید.

بعد از آن به حمام بروید و تمامی کارهای احتیاطی لازم را انجام دهید تا در نتیجه آن زمان حمام گرفتن برای کودکتان صرفا یک زمان سرگرم کننده و جالب باشد.

آشپزخانه، پله ها و اتاق نشیمن  عبارت از سایر بخش های مربوط به خانه جدید می باشند که نباید برای کودک یا فرزند نوپای شما ناایمن باشند.

مرتبط کردن تجهیزات اصلی

در صورتی که یخچال شما بعد از جابجایی سرد نکند، یا در صورتی که سایر تجهیزات آشپزخانه کارکرد مناسبی نداشته باشند، این موارد را با یک فرد مجاز تعمیراتی چک کنید.

در صورتی که شما بخواهید یخچال، فریزر، ماشین لباس شویی یا ماشین ظرف شویی را به جای اینکه آنها را بفروشید، یا به دوستان خودتان بدهید، یا به خیریه اهدا کنید و یا آنها را دور بیاندازید.

صرفا آنها را جابجا کنید، الان زمان مناسبی برای مرتبط کردن آنها و خاتمه دادن به فرآیند باز کردن بسته ها و ایجاد یک اتاق – آشپزخانه – کاملا لذت بخش در خانه یا آپارتمان جدیدتان می باشد.

یخچال ها عبارت از شکننده ترین تجهیزات خانگی از میان تجهیزات بیان شده در بالا می باشند و در حین آماده کردن و تغییر جای آن، باید مراقبت بیشتری از آن به عمل بیاید.

شما همانند میلیون ها افراد دیگر، احتمالا علاقمند به یافتن پاسخ این سوال هستید که “بعد از جابجایی یخچال، چقدر باید زمان بدهید تا این دستگاه در جای خودش باشد و بعدا آن را به برق وصل نکنید؟”.

شما بعد از جابجا کردن یخچال و قرار دادن آن در محل نهایی خودش در آشپزخانه، باید سه ساعت منتظر بمانید و بعد از آن یخچال را به برق بزنید.

این مدت زمان عبارت از زمان لازم برای روغن کاری می باشد که کمپرسور نباید در حین آن کار کند، چرا که در این صورت باعث می شود روغن به لاین های سرد کننده انتقال یابد و بعد از آن به مرکز مکانیزم سرد کنندگی (کمپرسور) برود.

ادامه دادن به باز کردن بسته ها

کمک به موقع دوستان همواره یک مورد مناسبی می باشد، به خصوص در حین بسته بندی و باز کردن بسته ها.

شما از قبل جعبه های ضروری را باز کرده اید و اتاق هایی که بیشتر مورد استفاده قرار گرفته می شوند را تجهیز و منظم کرده اید، ولی در رابطه با سایر بخش های مربوط به محل مسکونی جدیدتان کار خاصی انجام نداده اید.

فرآیند باز کردن جعبه ها مرحله به مرحله صورت خواهد گرفت و به اتاق نشیمن، اتاق مهمان اضافی، گاراژ، زیر زمین، اتاق زیر شیروانی، و سایر بخش های انباره ای خانه شما خواهد رسید.

در صورتی که این مرحله از باز کردن بسته ها برای شما “رنج آور و کُند” باشد و شما بخواهید که همین الان تمامی آیتم ها را از بسته هایشان خارج کنید، برای تسریع این مرحله کُند مربوط به بعد از جابجایی، چند گزینه در اختیار دارید.

شما می توانید بسته های خودتان را عمیق تر بررسی کند .

یک تیم باز کردن بسته بندی حرفه ای را استخدام کنید تا این کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند، یا شما می توانید یک مهمانی مربوط به باز کردن بسته ها بگیرید و از دوستان خوبتان دعوت کنید تا این کار را همراه با گفت و گوهای لذت بخش، خاطرات پر ارزش، موسیقی مناسب، نوشیدنی های انرژی بخش، غذای لذیذ و قدردانی دائمی شما انجام دهند.

جمع کردن مجدد لوازم بسته بندی

از طریق جمع کردن مجدد لوازم بسته بندی که به آنها نیازی ندارید، اهمیت قائل شدن خودتان به محیط را نشان دهید.

باز کردن بسته ها باعث خواهد شد که شما در کنار لوازم بسته بندی متعددی قرار بگیرید که هیچ نیازی به آنها ندارید.

البته، برخی از جعبه های جابجایی که در طول جابجایی مورد استفاده قرار گرفته اند، دارای یک شکل بدی خواهند شد که شما هیچ گزینه ای به غیر از انداختن آنها به سطل آشغال نخواهید داشت.

با این وجود، در صورتی که احتمال جابجا شدنتان همچنان وجود داشته باشد، می توانید این وسایل را برای خودتان نگه دارید، آن را به دوستان مورد نیازتان بدهید، یا اینکه آنها را بفروشید (با این وجود، انتظار نداشته باشید که در نتیجه این فروش، سود قابل توجهی نصیب شما شود).

علاوه بر جعبه های جابجایی، بسته بندی حبابی و کاغذ بسته بندی تمیز  هم وجود دارند که عبارت از سایر موارد بسته بندی هستند و در یک جابجایی به یک خانه دیگر، می توانند کاملا مفید باشند.

خانه خودتان را تمیز کنید

هر چند که این مورد می تواند خسته کننده و ناراحت کننده باشد، ولی تمیز کردن یک خانه جدید عبارت از موردی می باشد که با هر هزینه ای باید انجام شود.

بدون شک، باز کردن بسته ها باعث خواهد شد که آشغال ها، گرد و غبار ها و خاکریزهای زیادی ایجاد شود.

کامل کردن فرآیند باز کردن بسته ها در کنار ایجاد خوشحالی، بیشترین فرصت را برای تمیز کردن کل خانه ایجاد خواهد کرد.

محصولات پاک کننده با کیفیتی بخرید و خانه یا آپارتمان خودتان را به یک خانه تمیز و دلپذیر تبدیل کنید.

همه چیزی باید بدون گرد و غبار، صیقلی داده شده و براق باشند: فرش ها باید با جاروبرقی تمیز شوند، کف اتاق ها باید گردگیری شده باشند، سطوح انعکاسی باید بدون لک باشند، همه لوازم باید درخشان باشند و دارای نظم مناسبی باشند.

در صورتی که شما زمان کافی برای این کار نداشته باشید و یا در صورتی که مطلع باشید که بودجه کافی دارید، می توانید خدمات پاک کنندگی حرفه ای را کرایه کنید تا خانه شما را به صورت مناسبی تمیز کنند.

خانه جدید

توجه به نیازهای حیوانات خانگی

در صورتی که حیوانات خانگی بعد از جابجایی افسرده به نظر برسند، غذا نخورند و یا اینکه یک سری رفتارهای غیر معمول انجام دهند، توجه بیشتری به آنها بکنید.

تمیز کردن خانه همچنین به شما یادآوری خواهد کرد که شما دارای یک حیوان خانگی هستید.

گربه ها و سگ ها دارای احساسات بویایی قوی هستند و می توانید اثرات سایر حیواناتی را که قبلا در این خانه زندگی می کردد را بو بکشند و این امر می تواند باعث شود که حیوانات خانگی شما قلمرو حیوانات قبلی را مشخص کنند.

به دلیل ایجاد شدن مشکلات مربوط به قلمرو، احتمالا حیوانات خانگی شما یک سری مشکلاتی را در عادت کردن به یک محیط بیگانه پیدا خواهند کرد.

سگ یا گربه شما می تواند قربانی یک اضطراب ناشی از جدایی باشد.

در صورتی که آنها بعد از جابجایی افسرده به نظر برسند، از مصرف غذا امتناع کنند یا یک رفتار غیر عادی را نشان بدهند، حیوان خانگی خودتان را باید از نزدیک بررسی کنید.

در چند روز اول گربه خودتان را در داخل خانه نگه دارید؛ در صورت امکان آن را در یک اتاق نگه دارید، ولی تمامی وسایل آسایش آن را فراهم کنید، مواردی از قبیل یک سری وسایل مربوط به زندگی قبلی آنها، تا بتوانند احساس آرامش کنند.

خانه خودتان را به آرامی به حیوان خانگی خودتان معرفی کنید؛ در هر زمان فقط یک خانه را به آنها معرفی کنید تا با صداها، منظره ها و بوهای ناشناس به تدریج آشنا شوند.

با گذشت زمان و با بستن یک افسار به آنها، همراه با آنها در مناطق نزدیک خانه تان که سرسبز می باشد، پیاده روی کنید تا آنها به صورت سریع و رنج آور با این شرایط سازگاری پیدا کنند.

تغییر دادن آدرس خودتان

شاید رفتن به اداره پست محلی تان و ثبت آدرس جدید به صورت شخصی یک کار مفیدی باشد، به خصوص در صورتی که پست های شما به صورت مناسبی تحویل داده نشوند.

کاملا مشخص است که خانه جدید شما دارای یک آدرس جدیدی می باشد.

در صورتی که نتوانید آدرس جدید خودتان را به صورت آنلاین در اداره پست ثبت کنید، باید این کار را به صورت دستی و حضوری انجام بدهید.

علاوه بر این، الان زمان مناسبی برای مطلع کردن دوستانتان و موسسه های خاص نسبت به آدرس پستی جدیدتان می باشد.

راحت ترین روش برای مطلع کردن دوستانتان از آدرس جدیدی که در آنجا زندگی خواهد کرد، عبارت از اطلاع دادن آن از طریق شبکه اجتماعی مورد ترجیحتان می باشد.

تنها کاری که باید انجام بدهید عبارت از پست کردن عبارت “من جابجا شدم!” به همراه آدرس جدید می باشد و در نتیجه آن دوستانتان در عرض چند دقیقه به شما تبریک خواهند گفت.

البته شما همچنین باید بانک ها، شرکت های مربوط به کارت های اعتباری، شرکت های بیمه ای و سایر موسسات مهم را هم نسبت به تغییر جدید آدرس پستی تان مطلع کنید.

در صورتی که شهر خودتان را تغییر داده باشید، حتما اطلاعات خودتان در قسمت ثبت رای دهندگان مربوط به منطقه محلی تان را به روز رسانی کنید.

یک مدرسه مناسبی برای بچه های خودتان پیدا کنید

به یاد داشته باشید که بچه های شما باید یک نقش فعالی در پیدا کردن یک مدرسه مناسب و شناخته شده داشته باشند.

شما باید این کار را قبل از جابجایی واقعی انجام بدهید.

ولی ممکن است که شما این وظیفه را هم فراموش کنید (آماده سازی های مربوط به جابجایی دیوانه وار تمایل دارد که این تاثیر شبیه به فراموشی را بر روی افراد داشته باشد) یا ممکن است که شما دارای یک جابجایی اوژانسی قانونی در یک زمان بسیار باشید.

در صورتی که به یک شهر جدید رفته باشید، شما نیاز دارید که یک مدرسه خوب را پیدا کنید و کودکان مدرسه ای خودتان را در سریع ترین زمان ممکن ثبت نام کنید.

همانطور که گزارش های مدرسه ای کودک شما هم تایید می کنند، یک روش مناسب برای انجام تحقیق عبارت از یک تحقیق آنلاین (برای مثال، مشاهده صفحه وب مربوط به آمارهای آموزشی مرکز ملی) و پیدا کردن موسسات آموزشی مناسب برای کودک خودتان می باشد.

یک روش دیگری که در این شرایط قابل استفاده می باشد، عبارت از درخواست کردن از همکاران و همسایه ها برای دریافت مشاوره و پیشنهادات می باشد.

در هر روشی که شما ترجیح بدهید (چرا از هر دو روش استفاده نمی کنید؟)، یک لیست کوتاه از مدارس را همراه با کودک خودتان بررسی کنید تا یک درکی را از محیط آکادمیک آن مدارس به دست بیاورید.

تماس گرفتن با مدرسه از قبل و هماهنگ کردن یک جلسه با معلمان اصلی و / یا برخی از معلمان قدیمی آنجا یک ایده مناسبی می باشد.

پیدا کردن ارائه دهندگان مراقبت سلامتی

 شخصی که شما گرانبهاترین دارایی تان را به وی می سپارید، شخص بسیار مهمی است.

تذکر: این دارایی  سلامتی شما می باشد.

یکی از مهمترین کارهایی که شما باید در حین جابجایی به یک خانه جدید در یک شهر جدید انجام بدهید، عبارت از پیدا کردن ارائه دهندگان مراقبت سلامتی مناسب برای خودتان و خانواده تان می باشد.

در واقع، این وظیفه یک چیزی فراتر از یک وظیفه مهم می باشد.

در صورتی که شما توصیه های مناسبی را از ارائه دهنده مراقبت سلامت قبلیتان دریافت کرده باشید، در این صورت هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

ولی در صورتی که چنین توصیه های به شما ارائه نشده باشد، شما باید یک پزشکی را پیدا کنید که برای شما، کودک شما و حیوانات خانگی شما (در صورتی که حیوان خانگی داشته باشید) مناسب باشد.

همانند فرآیند مربوط به پیدا کردن یک مدرسه مناسب، جستجوی مربوط به پیدا کردن یک پزشک مراقب اصلی، یک دندان پزشک یا یک دامپزشک قابل اعتماد، هم باید به صورت آنلاین یا حتی بهتر صورت بگیرد.

از طریق توصیه ها و پیشنهادات خاصی که همکارانتان در محیط کار یا همسایه های شما ارائه می کنند.

نیازهای پزشکی خاص خودتان (اینکه آیا به یک پزشک مراقب اولیه نیاز دارید یا به یک پزشک متخصص نیاز دارد)، تجربه و شخصیت پزشک را در نظر بگیرید و قبل از ملاقات با وی به صورت شخصی در اداره و داشتن یک مکالمه کودتاه مدت با وی، در رابطه با پزشک آینده خودتان تصمیم گیری نکنید.

وسیله نقلیه خودتان را ثبت کنید

از کارکنان DMV بپرسید که شما به چه نحوی می توانید مجوز رانندگی تان را به ایالت فعلی خودتان انتقال دهید.

جابجایی به یک خانه جدید در یک ایالت جدید به این معنا می باشد که شما باید وسیله نقلیه موتوری خودتان را در ایالت جدید ثبت کنید و بعد از آن مجوز رانندگی تان را انتقال بدهید.

به منظور انجام دادن این کار به صورت کامل، به صورت شخصی به اداره DMV محلی خودتان بروید و قبل از اینکه تاریخ های انقضا فرا برسند، این کارهای اداری را انجام بدهید (برخی از ایالت ها یک فرصت 10 روزه را برای ثبت ماشین تان در نظر می گیرند، این در حالی است ک سایر ایالت ها تا 30 روز به شما فرصت می دهند).

شما در اداره DMV باید برای ارائه یک سند از بیمه آمادگی داشته باشید، همچنان که شما ملزم به خرید بیمه از ایالتی می باشید که به آنجا انتقال یافته اید.

خانه جدید

موقعیت مالی و بیمه ای خودتان را ارزیابی کنید

متاسفانه این امکان وجود دارد که شما در طول چند ماه بعد از جابجایی یک سری شرایط سختی را تحمل کنید.

این وضعیت تا زمانی ادامه می یابد که درآمد قابل مصرف شما برای برگشت به شرایط گذشته کافی نباشد.

بعد از صورت گرفتن جابجایی، بررسی کردن موقعیت مالی فعلی اهمیت زیادی دارد.

آیا بودجه در نظر گرفته شده برای جابجایی تمام شده است یا آیا مجبور هستید که آن را مدیریت کنید؟

در صورتی که هزینه جابجایی بیشتر از هزینه مورد انتظار شما باشد، در این صورت آشنا شدن با سه عامل مهم برای یک جابجایی در یک قیمت منطقی، برای شما مناسب خواهد بود:

  1. یادگیری مناسب این مورد که این جابجایی چقدر هزینه خواهد داشت
  2. پیدا کردن به صرفه ترین جابجا کنندگان حرفه ای
  3. استفاده از تکنیک های مختلف مربوط به کاهش هزینه جابجایی خودتان.

این شرایط می تواند به این دلیل ایجاد شود که شما مطلع نمی باشید که جابجایی بعدی تان چه زمانی خواهد بود.

در صورتی که اخیرا به یک ایالت جدیدی رفته باشید، شاید نیاز باشد که شما حساب های بانکی جدیدی هم ایجاد کنید.

همچنین باید با شرکت های بیمه خودتان ملاقات داشته باشید و مشخص کنید که آیا خانه جدید شما همچنان تحت پوشش بیمه قبلی تان می باشد یا اینکه باید سیاست های بیمه ای جدید (خانگی، اتومبیلی، سلامتی و غیره) را با یک بیمه کننده متفاوت ایجاد کنید.

خانه خودتان را برمبنای یک سلیقه بی عیبی مرتب کنید

جنبه عملی مربوط به دکور خانه را فراموش نکنید: قبل از رفتن به یک مغازه اثاثه، از طریق ترمیم وسایل قدیمی و برگرداندن آنها به یک وضعیت مناسب، همواره ایجاد یک زندگی ثانویه را برای این ابزار در نظر بگیرید.

جابجایی به یک خانه جدید یک فرصت مناسبی را به شما می دهد تا خانه جدید خودتان را دقیقا به روشی که می خواهید مرتب و تزئین کنید.

الان زمان مناسبی برای شکوفا کردن یک طراح داخلی ماهر از درون خودتان می باشد، یک شخصی که در طول سال های گذشته در درون شما خوابیده بود.

همواره اشتباهات گذشته را مد نظر داشته باشید.

شما در خرید آیتم های مربوط به وسایل و تزئینات جدید آزاد هستید، شما می توانید با رنگ ها و شکل های مختلف بازی کنید، شما تشویق می شوید که تکنیک های دکور خانه متفاوت را تمرین کنید تا یک فضای آرامش بخش، امن و زیبایی را در خانه خودتان ایجاد کنید.

یک تعداد منطقی از منابع روشنایی ملایم را به تمامی بخش های محل سکونت خودتان اضافه کنید تا بر روی جذابیت آن تاکید کنید و گلدان های زیبای مربوط به گل های انرژی بخش را در نقطه های خاص قرار دهید تا جریان انرژی مثبت موجود در محل زندگی تان را دو برابر کنید.

با همسایه های جدید خودتان آشنا شوید

همسایه های شما می توانند صرفا به صورت کتاب راهنمای غیرقابل تعویض باشند که در زندگی تان نمی توانید شناخت بیشتری نسبت به آنها به دست بیاورید.

هر شخصی در زمانی که در یک محیط کاملا ناشناس قرار می گیرد، نیاز به یک مقدار راهنمایی دارد. خانه جدید، همسایه جدید، شهر جدید، ایالت جدید – از بین رفتن احساس غریبگی و ناآشنایی، به گذشت زمان نیاز دارد.

خانه جدید

و حتی بعد از گذشت این مرحله، پیدا کردن دوستان جدید از طریق یک فرآیند سازش سریع و آرام، یک چشم انداز هیجان انگیزی می باشد.

حتی قبل از مرحله مربوط به باز کردن بسته ها، سعی کنید که به جلوی در همسایه بغلی خودتان بروید و بگویید که “سلام. چطور هستید؟ من همسایه جدید شما هستم.”

این معرفی اولیه نه تنها یک علامتی از رسوم مناسب می باشد، بلکه همچنین این شانس را به شما می دهد تا با افرادی رابطه دوست برقرار کنید که بدون شک در یادگیری محل زندگی جدیدتان به شما کمک خواهند کرد.

یک نوشته ای در مورد بررسی جابجایی تهیه کنید

به ما اعتماد کنید، بررسی جابجایی شما منجر به ایجاد یک شرایط متفاوتی خواهد شد!

مطمئنا تا این مرحله جابجایی صورت گرفته است، و شاید یک سری از جنبه های مربوط به جابجایی وجود داشته باشند که شما دوست دارید فراموش کنید.

همچنین یک سری وظایف مربوط به جابجایی نهایی وجود دارند که اکثر افراد زیاد به آن توجه نمی کنند و سعی می کنند از طریق اولویت کمتر قائل شدن نسبت به این وظایف، این موارد را دست کم بگیرند.

در صورتی که شما بر این عقیده باشید که جابجا کنندگان وسایل شما عملکرد مناسبی نداشته اند، بررسی صورت گرفته نقش یک حل کننده اختلاف را خواهد داشت.

همچنین شما از طریق خلاصه بیان کردن تجربه جابجایی خودتان، رضایت یا عدم رضایت از جابجایی خودتان را به یک موردی تبدیل خواهید کرد که توسط سایر افراد گوش داده خواهند شد.

منبع: کانون مشاوران ایران


[1] Sherlock Holmes

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.